“Чорний тюльпан” у Слов'янську відкрив інсталяцію про російсько-українську війну

“Чорний тюльпан” у Слов'янську відкрив інсталяцію про російсько-українську війну

У Слов'янську на центральній площі, до 5-річчя звільнення міст сходу України, відкрилася інсталяція "Війна очима гуманітарної місії" Чорний тюльпан ".

Представники гуманітарної місії реконструювали два блокпости — українських військовослужбовці та незаконних збройних формувань, що стоять один на проти одного. Всі об'єкти, що представлені на інсталяції, були знайдені пошуковими системами. На площі вони виставлені в такому порядку, який максимально точно відображає реальну картину наслідків бойових дій. Замість трупів, які були виявлені на позиціях - муляжі.  

На інсталяції представлено бачення війни, що почалася в 2014 році, очима пошукових систем: розкидані елементи екіпіровки, озброєння, снаряди, покручені машини, символіка.

Інсталяція покликана показати людям, що війна знаходиться поруч, що вона все ще триває. І єдине обличчя війни - це смерть.

Нагадаємо, що цього року Україна відзначає 5-річчя звільнення міст сходу України. 5 липня 2014 року ЗСУ звільнили Слов'янськ і Краматорськ, розблокувавши гору Карачун, яка розташована між цими містами, і де протягом всієї окупації цього місця українські військові утримували свої позиції.
Гасло цьогорічної інформаційної кампанії – «Вертаємо своє!». Український інститут національної пам’яті підготував інформаційну соціальну рекламу. В основу білбордів, сітілайтів та метролайтів лягла робота харківського художника Нікіти Тітова. Дизайн розробила студія графічного дизайну WARTA.

У якості для друку та поширення матеріали можна завантажити за посиланням.

Для соціальних мереж можна завантажити тут.

Детальну програму заходів до вшанування річниці можна переглянути тут.