У Чернігові представлять книгу про російську агресію в Криму

28 жовтня о 17:00 в Чернігівському Молодіжному Театрі українські журналістки Анна Андрієвська і Олена Халімон та режисер-документаліст Ігор Чайка в рамках презентації своїх проектів, присвячених російській анексії Криму, представлять документальні книги «Люди «сірої зони». 

«Люди «сірої зони» — це перша книга, у якій свідчать жертви окупації та люди, які не маючи владних повноважень, виступили проти російської армії. Для них «приєднання» півострова до Росії стало початком життя в «сірій зоні» — території, де не діють закони цивілізованого світу.

Книга створена за підтримки Українського інституту національної пам'яті. Вона охоплює період життя кримчан, коли російські силовики та спецслужби почали проти них масові репресії.

У проекті авторів Анни Андрієвської та Олени Халімон йдеться про ту частину історії «кримської весни», яку замовчує або навмисно спотворює російська пропаганда. Понад півсотні оповідей спростовують міфи про те, що анексія півострова була безкровна і що «кримчани не намагалися чинити опір, а добровільно вибрали Росію».

Як насправді Крим опинився під контролем Росії та чим це обернулося для його мешканців? Які методи застосовують російські спецслужби та силовики щодо мирних громадян на півострові? Відповіді на ці та інші питання дають кримчани, які стали свідками та жертвами російського військового захоплення півострова навесні 2014 року.

Навесні 2014 року на польсько-білоруському незалежному телеканалі «Белсат» відбулась прем’єра документального фільму українського режисера Ігоря Чайки «Острів Крим. Дежавю». Навіть в найгірших снах автор знаменитого роману «Острів Крим» Василь Аксьонов навряд чи міг передбачити, що вже на початку 21 століття блискуча антиутопія перетвориться на жахливу дійсність, а втілювати її буде людина, що також носить прізвище Аксьонов.

Фільм «Острів Крим. Дежавю» був задуманий ще у 2010 році, але можливість завершити роботу з’явилась лише після анексії Криму Росією завдяки співпраці з польськими колегами.

Спікери:

Анна Андрієвська — співавторка книги «Люди сірої зони», журналістка.

Олена Халімон — співавторка книги «Люди сірої зони», співробітниця Українського інституту національної пам’яті.

Ігор Чайка — голова незалежної медіа-профспілки України. Автор фільму «Острів Крим.Дежавю»

Сторінка книги у Фейсбук – https://www.facebook.com/svidky/

У Дніпрі представлять книгу про російську агресію в Криму