Каталог "Тріумф людини. Українці в нацистських та радянських концтаборах"

Каталог "Тріумф людини. Українці в нацистських та радянських концтаборах"

До каталогу увійшли матеріали двох виставок: "Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори" та "Тріумф людини. Українці, хто перемогли ГУЛАГ".

Цей проект — про те людське, що не здатна знищити жодна система. Про небайдужий погляд, розказану казку, простягнуту руку, розділений окраєць хліба. Про силу волі, віри і любові. Про перемогу надії. Про свободу в серцях. Про тріумф людини. Вихідці з України були в багатьох концтаборах нацистської Німеччини. Представлені тут історії свідчать: багато українців не хотіли миритися з роллю пасивних рабів нацизму. У таборах вони формували мережі взаємодопомоги та підпільні організації, наважувалися на втечі, бунти й повстання. Імперія ГУЛАГ розпочала свою роботу із становленням радянської влади і продовжила вбивати після падіння нацизму. У радянських концтаборах режим винищував українську націю. Але комуністи не досягли цілі. Українські в’язні були серед тих найактивніших, хто зруйнували, здавалося б непереможну, імперію ГУЛАГу. Великою мірою завдяки тим українцям, які не зламались у нацистських і комуністичних концтаборах, ми зараз живемо у вільній незалежній державі.

Авторський колектив: Ігор Бігун, Володимир Бірчак, Леся Бондарук, Володимир В’ятрович, Олеся Ісаюк, Анна Олійник, Ярина Ясиневич.
Під загальною редакцією Володимира В’ятровича.

Організатори: Український інститут національної пам’яті, Центр досліджень визвольного руху, Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» 

Переглянути виставку: "Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори"

Переглянути виставку: "Тріумф людини. Українці, хто перемогли ГУЛАГ"