Паперові моделі військової техніки

Паперові моделі військової техніки

«Броня та крила трьох стихій: українське військо в небі, на землі та на морі». Паперові моделі військової техніки періоду Української революції 1917 – 1921 років – новий проєкт Українського інституту національної пам’яті, розрахований на дітей шкільного віку. 

                                                                      
Комплекти паперових моделей – це новий просвітницький проєкт, покликаний привернути увагу молоді до історії нашого війська, зокрема і до озброєння української армії сто років тому. До комплекту входять вісім кольорових паперових роздруківок формату А4 з накресленими деталями, які треба самостійно вирізати та склеїти за інструкцією в п’ять об’ємних моделей. 

Також кольорова брошура, в якій стисло розповідається про історію українського війська та про літаки й панцерники, що були на озброєнні української армії у 1917-1921 роках, і запропоновані для збирання. Полегшити процес склеювання паперових саморобок покликані п’ять відеоінструкцій, розміщених на youtube-каналі УІНП. 

Проєкт розрахований на дітей від 10 років. Цільова аудиторія: учасники гуртків моделювання, літніх таборів для шкільної молоді та пластові осередки. 

 Автори проєкту: Олександр Бондар, Наталя Слобожаніна.

"Стендовий моделізм, по суті, є одним із способів матеріального відтворення історії. Створюючи модель дитина починає цікавитися історією цього прототипу: коли, як, ким він був розроблений, де використовувався. Цей логічний ланцюжок веде до вивчення глобальніших тем. Світова індустрія моделізму величезна, однак українська історія в ній, на жаль, малопредствлена. Зазвичай моделізмом захоплюються з дитинства, тому даний проєкт розрахований переважно на дітей, однак і дорослі можуть відкрити для себе багато цікавих речей. Моделі, представлені в проєкті, не складні для виготовлення, однак ілюструють основні типи озброєння військ Української народної республіки та Української держави у період 1917-1921 років", - зауважує Олександр Бондар.

«Цей пілотний проєкт спрямований на підлітків, які пізнають історію через особисте долучення до процесу. Нічого подібного Інститут ще не робив. Ми ставимо перед собою мету не лише розказати про історію військової техніки в Україні, а й загалом популяризувати історію Перших визвольних змагань, звитягу українського війська в такий цікавий інтерактивний спосіб»,- зазначає співавторка проєкту Наталя Слобожаніна. 

Комплект саморобок можна завантажити та роздрукувати самостійно на кольоровому принтері (папір формату А4, щільність - 200 гр) за посиланням: https://mega.nz/folder/R8ZylR4Y#i-iOYWLLtOBayawS68S0hw

А далі, скориставшись відеоінструкціями за посиланням на YouTube-каналі Українського інституту національної пам’яті, зібрати п’ять масштабних паперових моделей: 2 літаки, 2 панцерних авто та панцерний катер: 
https://www.youtube.com/playlist?list=PLitKIb_cEyqctAU7B8ZYfWP6Puf-tVY7a

Запропоновані для склеювання моделі мають різний рівень складності. 

Найпростіші: літак-винищувач «Фоккер D.VІІ», панцерник «Пірлесс» - «Отаман Мельник».
Середнього рівня: літак-розвідник «Анатра-Анасаль», панцерний катер типу «Вега».
Найважчий для склеювання панцерник «Остін» - «Черник».

Літак-розвідник «Анатра-Анасаль»

Літак-винищувач «Фоккер D.VІІ»

Панцерник «Остін» - «Черник»

Панцерник «Пірлесс» - «Отаман Мельник»

Панцерний катер типу «Вега»

Матеріали по темі