Відеолекції про українські військові звитяги

Лекції є частиною проєкту Українського інституту національної пам’яті «Історія та сучасність українських військових звитяг».

У межах цього проєкту УІНП проводить тематичні зустрічі, які можна відвідати офлайн або переглянути в записі на ютуб-каналі Інституту.

Вибрані фрагменти публікуємо у вигляді лекцій про історичні українські військові формації, чиї бойові традиції продовжують підрозділи сучасних Збройних сил.

«Ми бачимо великий інтерес до нашої історичної спадщини у форматі відеолекцій, тому вирішили виокремити історичний блок наших тематичних зустрічей в окремий проєкт. Це і повернення нашої історичної спадщини, і популяризація справжніх героїв, і наша самоідентифікація», – говорить одна з ініціаторів проєкту, головний спеціаліст відділу організації заходів Тетяна Бойко.

Лекція кандидата історичних наук, офіцера Центру досліджень воєнної історії Збройних сил України Михайла Ковальчука.

З лекції ви дізнаєтеся про Петра Дяченка та бойовий шлях очолюваного ним легендарного полку Чорних запорожців – найвідомішого збройного формування Армії Української Народної Республіки, яке існувало в 1918–1923 роках. А також – про 72-гу окрему механізовану бригаду, яка з 2017 року з ініціативи особового складу та командування має назву імені Чорних запорожців.

У текстовому вигляді про це розповідає рубрика УІНП «Патрони ЗСУ».

 

Лекція кандидата історичних наук, лейтенанта, офіцера відділу історії воєнної політики України Центру досліджень воєнної історії Збройних сил України Олександра Пагірі.

З лекції ви дізнаєтесь про бойовий шлях Карпатської Січі, що в 1939 році кинула виклик гітлерівській коаліції та змусила Європу заговорити про українське питання. А також про сучасних добровольців 49-го окремого стрілецького батальйону «Карпатська Січ».

Ми поступово додаватимемо нові відеолекції до цієї рубрики.