Українсько-німецькі історичні діалоги

У 2021 році Український інститут національної пам’яті спільно з німецькою громадською організацією Bamberg:UA провели 4 онлайн-семінари в межах проєкту «Українсько-німецькі історичні діалоги».

Проєкт мав на меті популяризацію історії України та збільшення інтересу до спільних сторінок українсько-німецької історії серед широкого кола німецьких науковців, політиків, журналістів, студентської молоді та інших, зацікавлених в історичному знанні, осіб. За його допомогою ми прагнули, серед іншого, заохотити публічні українсько-німецькі дискусії на історичні теми, збільшити рівень знань про українську історію серед німецьких громадян, посилити та заохотити комунікацію між науковими та освітніми історичними колами України та Німеччини для обговорення складних питань історії або тем, що становлять спільний інтерес.

У німецькомовному просторі та науковому дискурсі майже відсутня інформація про українську державність та політичні процеси до 1991 року. Прямим наслідком цього є домінування російських історичних наративів щодо історії українського народу та земель, що входять до складу сучасної України від часів Київської Русі й аж до сьогодення.  Одним з прикладів може слугувати те, наскільки міцно вкорінений у німецьке колективне знання міф про «триєдиний народ росіян, українців та білорусів» та спільну культуру відповідно.

У межах проєкту у вересні — жовтні 2021 року відбулися  чотири зустрічі-діалоги (семінари) на тему «Україна у Другій світовій війні: непроговорена історія».

Спершу семінари мали обмежене коло учасників. Але тепер відеозаписи семінарів доступні на ютуб-каналі Українського інституту національної пам'яті. Також ви можете подивитися відео та прочитати текстовий варіант доповідей учасників українською і німецькою мовами у статтях цього розділу.

Організаторами проєкту є Український інститут національної пам’яті та громадська організація Bamberg:UA. Сприяння та підтримку надали МЗС України, Dachverband der Ukrainischen Organisationen in DeutschlandFreundschaft Kennt Keine GrenzenDie Deutsch-Ukrainische Akademische Gesellschaft.

Семінар «Початок Другої світової війни. Роль сторін» (українська версія)

Детальніше

Der Beginn des Zweiten Weltkrieges. Die Rolle der Kriegsparteien

Детальніше

Семінар «Роль ОУН-УПА в Другій світовій війні» (українська версія)

Детальніше

Die Rolle der Organisation Ukrainischer Nationalisten (OUN) / der Ukrainischen Aufständischen Armee im Zweiten Weltkrieg

Детальніше

Семінар «Українські остарбайтери та військовополонені» (українська версія)

Детальніше

Ukrainische OstarbeiterInnen und Kriegsgefangene

Детальніше

Семінар «Голокост на території України»

Детальніше

Holocaust in der Ukraine

Детальніше