Лекція Олександра Пагірі: «Найменша держава з найбільшими претензіями у Європі»

Лекція Олександра Пагірі: «Найменша держава з найбільшими претензіями у Європі»

11 жовтня 1938 року Підкарпатська Русь/Карпатська Україна отримала самоуправний статус у складі Чехо-Словацької республіки. За короткий період регіон із периферії національного руху перетворився на справжній «український П’ємонт», з яким українці у всьому світі пов’язували надії на відродження незалежної соборної держави.

Поява Карпатської України актуалізувала українське питання і на міжнародній арені. Вона стала предметом роздумів і обговорень міністрів, дипломатів та світової громадськості. Тільки протягом останніх чотирьох місяців 1938 року британська преса опублікувала близько тисячі статей і повідомлень про події, пов’язані з Карпатською Україною.

У той час на Заході обговорювалися можливі плани походу Гітлера на Схід з використанням українського питання. Серед дипломатів та ЗМІ склалося хибне враження, що Третій Рейх підтримує незалежність Карпатської України та створення на її базі «Великої України», що мала включати українські терени у складі Чехо-Словаччини, Польщі, Румунії та СРСР. Галас, піднятий з цього приводу західноєвропейською пресою, деякою мірою насторожив Угорщину й Польщу, а також викликав саркастичну реакцію Й. Сталіна на XVIII з'їзді ВКП(б), що засвідчило побоювання СРСР щодо існування Карпатської України.

Про те:

  • Яку роль відіграло українське питання у міжнародній політиці у період чехословацької кризи? 

  • Що насправді думав про Карпатську Україну Гітлер?

  • Чому був стривожений Сталін?

  • І які цілі переслідував Захід? 

Дізнайтеся на лекції кандидата історичних наук, старшого наукового співробітника меморіального музею «Територія Терору» (м. Львів) Олександра Пагірі 13 березня, о 18:00 в Інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану.  

Вхід вільний. Потрібна попередня реєстрація за посиланням - https://forms.gle/YGRU7gXt8TeRHDyVA.

Організатори: Український інститут національної пам’яті, Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану.