Online-дискуся «Гуманітарна троща совєцкого тоталітаризму в Україні»

Online-дискуся «Гуманітарна троща совєцкого тоталітаризму в Україні»

22 липня о 13:00 відбудеться завершальна лекція циклу геноцидних студій із Генадєм Побрежним. Починаємо онлайн-дискусію о 13.00.

Під час дискусії про гуманітарну трощу совєцького тоталітаризму в Україні говоритимемо про історичну амнезію та суспільну апатію як наслідки послідовного нищення культурної еліти; совєцьку Україну в складі «імперії позитивної дискримінації» та роль українських культурних інституцій «червоної коренізації» у креолізації національної ідентичности; лінґвоцид і мовну шизофренію як чинник небезпеки; десовєтизацію та деколонізацію публічного простору як засіб подолання малоросійства і тоталітарної травми; які альтернативи політики національної пам’яти існують сьогодні: лагідна українізація чи сувора дерусифікація.

Де дивитися: трансляція відбудеться на сторінці Українського інституту національної пам’яті у Фейсбуці.

Коли: середа, 22 липня, 13:00.

Організатори: Український інститут національної пам’яті, Програма імені Фулбрайта в Україні.

Довідково: Генадь Побережний (poberezny@fas.harvard.edu) є асоційованим дослідником Гарвардського інституту українознавства, де він працював головним картографом розділу «Великий голод» для електронного атласу України. Він бере участь в низці наукових проєктів, пов’язаних з геноцидознавством: редагує український переклад книги свого колеґи Даґласа Ирвина-Еріксона про Рафаїла Лемкіна та його концепцію геноциду, вивчає колекцію архівних матеріялів Лемкіна, а також працює над власною книгою про совєцьку політику геноциду в Україні. Доктор Побережний є випускником Ратґерського університету, де він закінчив маґістратуру та докторантуру в галузях географії, політології та ґлобальних студій (під орудою Олександра Мотиля) та викладав курси з політичної географії світу і порівняльної політології пост-комуністичних суспільств Східної Європи. Наразі є запрошеним професором політології в Українському вільному університеті в Мюнхені, ФРН, та стипендіатом Fulbright U.S. Scholar Program 2019-2020 в Україні.