Семінар «Теорія і практика усної історії: виклики сучасності»

Семінар «Теорія і практика усної історії: виклики сучасності»

Чеська Асоціація з міжнародних питань та Український інститут національної пам’яті в межах проєкту «Усна історія» організовують семінар «Теорія і практика усної історії: виклики сучасності».

У фокусі семінару – використання методу усної історії для фіксації розповідей про пережите.

Коли: 8–9 червня 2022 року, з 16:00 до 18:00.

Семінар відбудеться онлайн. Для участі потрібно зареєструватися за посиланням.

Дані для підключення до семінару отримають зареєстровані учасники. Участь у семінарі безкоштовна.

ПРОГРАМА

УСНІ АВТОБІОГРАФІЧНІ СПОГАДИ ЯК ІСТОРИЧНЕ ДЖЕРЕЛО: МОЖЛИВОСТІ І ОБМЕЖЕННЯ

Юрій Волошин, доктор історичних наук, професор Полтавського національного педагогічного університету ім. В. Г. Короленка, член Української асоціації усної історії

Визначаються основні поняття, розглядається предметна сфера усноісторичних досліджень, інформаційний потенціал усних джерел. Окреслюється історія усної історії як наукового напрямку у світі і в Україні. Розглядаються найбільш результативні наукові і освітні проєкти в цій галузі.

ОРГАНІЗАЦІЯ УСНОІСТОРИЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ, МЕТОДИКА І ТЕХНІКА ІНТЕРВ’ЮВАННЯ

Анастасія Момот, асистентка кафедри історії України Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка

Висвітлюються види усноісторичних інтерв’ю та функції основних етапів. Викладаються принципи і прийоми розкриття теми, встановлення та підтримання психологічного контакту зі співрозмовником. Розглядаються правила ведення та застосування нотаток в ході інтерв’ювання. Окремо розглядаються моральні та етичні аспекти усноісторичного інтерв’ю. Способи обробки та збереження спогадів. Висвітлюються правила транскрибування та підготовки супровідних і дозвільних документів.

УСНОІСТОРИЧНІ ПРОЄКТИ ПРО ПОДІЇ «НАЗАВЕРШЕНОГО» МИНУЛОГО

Тетяна Привалко, кандидатка історичних наук, головна спеціалістка сектору обліку та збереження усних джерел Українського інституту національної пам’яті

Представлено досвід Українського інституту національної пам’яті та інших установ і організацій із реалізації усноісторичних проєктів про події Революції Гідності та російсько-української війни. Виокремлено організаційні, психологічні, етичні та соціальні особливості записів усних розповідей про події, які тривають або щойно завершилися. Подано приклади оприлюднення матеріалів інтерв’ювання.

УВАГА! Якщо після реєстрації Ви не отримаєте мейл із програмою семінару та посиланням на ZOOM, найпізніше у день проведення семінару, перевірте, будь ласка, у Вашій електронній пошті папки «спам» або «реклама».

Якщо виникнуть запитання, звертайтеся за телефоном: 098 351 08 74 Тетяна Привалко.

Завантажити програму

Програма семінару у форматі PDF