Державні Збори (парламент) Словенії 23 травня 2023 року визнали Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу. За ухвалення декларації проголосували 67 депутатів, проти – восьмеро.
Декларація відзначає «геноцидний характер Голодомору, яким сталінський режим в 1932–33 роках знищив цілу верству населення».
Словенські депутати засудили «геноцидні діяння, що спричинили смерть мільйонів українців і завдали великих збитків основам українського суспільства» та вшанували пам'ять «всіх жертв Голодомору, що постраждали в цій трагедії».
Президент України Володимир Зеленський подякував словенським депутатам за ухвалення декларації.
«Вдячний словенським парламентарям. Міжнародна коаліція держав, відданих відновленню історичної справедливості, й далі зміцнюється. Разом до правди, а отже, й відповідальності!», – зазначив Президент.
Станом на 24 травня 2023 року Голодомор визнали геноцидом парламенти 24 держав: Австралії, Бельгії, Болгарії, Грузії, Еквадору, Естонії, Ісландії, Канади, Колумбії, Латвії, Литви, Мексики, Молдови, Німеччини, Парагваю, Перу, Польщі, Португалії, Румунії, Словенії, США, Угорщини, Франції та Чехії.
Також геноцидну природу Голодомору визнали Римо-Католицька Церква та Константинопольська Православна Церква.
Довідково
У 1932–1933 роках штучний масовий голод в Україні організувало керівництво СРСР, щоб загнати українських селян у колгоспи та зламати національний опір. По-справжньому шлях до ширшого дослідження та публічної пам’яті про геноцид українців був відкритий лише з розпадом Радянського Союзу. У вересні 1993-го, на 60-ті роковини Голодомору, в Україні вперше на державному рівні вшанували його жертв. Український парламент у 2002 році постановою, а у 2006-му законом визнав Голодомор 1932–1933 років геноцидом українців.
Масштаб брехні та фальсифікацій комуністичного тоталітарного режиму був настільки великим, що науковці все ще не можуть назвати точної кількості вбитих – в академічних дискусіях називають цифри жертв від 4 до 10 мільйонів осіб. Детальніше про це читайте в інформаційних матеріалах.