Презентація унікальних артефактів періоду Голокосту від родини професора Філіпа Сендса

Презентація унікальних артефактів періоду Голокосту від родини професора Філіпа Сендса

30 вересня, до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру в Музеї відбудеться презентація унікальних артефактів періоду Голокосту – жовтих нашивок із зіркою Давида. Артефакти представить професор права Філіп Сендс (Велика Британія) – юрист-міжнародник, директор Центру міжнародних судів і трибуналів, дослідник Голокосту.

Нашивки належали дідусеві Філіпа Сендс – єврею зі Львова Леонові Бухгольцу, який пережив найстрашніший етап гонінь у Парижі. Їх повинні були носити євреї під час німецької окупації – як маркування, що стало одним із етапів реалізації нацистського геноциду.

Досвід пережитого дідусем та власне осмислення Голокосту лягли в основу книжки Філіпа Сендса «Східно-Західна вулиця. Повернення до Львова». У 2016 році вона вийшла в Україні й стала відправною точкою в поповненні колекції Музею війни. Прочитавши її, музейники дізналися про збереження нашивок із зіркою Давида родиною автора. Через соцмережі розшукали його й домовилися про передачу в Україну родинної реліквії. Попри те що Музей багато років вивчає Голокост, таких артефактів у фондозбірні не існувало, адже їх власники були вбиті.

Нині нашивки із зіркою Давида – центральний експонат нової виставки «Голокост». Вони допомагають уявити трагедію Голокосту не лише в українському, а й у загальноєвропейському вимірі.

Програма заходів:

10:00–11:00 – презентація виставки «Голокост» і передача родинних артефактів Філіпа Сендса на постійне зберігання до Музею війни.

11:00–13:00 – лекція Філіпа Сендса «Злочин і кара. Голокост і формування сучасної системи міжнародного правосуддя». Він розповість про драматичний досвід власної родини в період нацистських гонінь, а також про притягнення до відповідальності організаторів та виконавців Голокосту, історичне значення Нюрнберзького трибуналу. Саме на цьому процесі всесвітньо відомі юристи, випускники Львівського університету Рафаель Лемкін та Герш Лаутерпахт розробили поняття «геноцид» і «злочини проти людяності», які є фундаментальними в сучасній системі міжнародного правосуддя.

Контакти організаторів:

Тел. 097 168 86 57 Жанна Очеретяна – акредитація ЗМІ

e-mail: warmuseum.kiev@gmail.com