Дискусія “Місця пам’яті – пам’ять місця”

Дискусія “Місця пам’яті – пам’ять місця”

В межах Книжкового Арсеналу презентація видань Меморіального музею тоталітарних режимів "Територія Терору" про місця злочинів тоталітарних режимів -  “Табір примусових робіт “Янівська” – індустрія терору” та “Пересильна тюрма № 25”, а також дискусія з питань комеморації таких місць пам'яті. 

Презентація видання та дискусія відбудуться  25 червня 2021 року, о 10:30

Де саме: Мистецький Арсенал, вулиця Лаврська, 10

Впродовж 2019-2020 років Меморіальний музей тоталітарних режимів “Територія Терору” створив два науково-популярних видання: “Табір примусових робіт “Янівська” – індустрія терору” (за підтримки Канадського благодійного фонду “Українсько-єврейська зустріч”, друковане видання) та “Пересильна тюрма №25 у Львові” (за підтримки Українського інституту національної пам’яті, онлайн видання).

Наразі колишній табір «Янівська» та «пересилка» залишаються місцями поза меморіальним простором міста Львова та України. Стихійно поглинуті приватними структурами та частково означені інформаційними таблицями території терору зникають, а очевидці відходять.

В межах презентації видань відбудеться дискусія, яка намагатиметься дати відповідь на питання: "Як зберігати пам'ять про травматичну історію та належним чином маркувати/ меморіалізувати місця нацистського і радянського масового насильства у міському просторі?"

Актуальність дискусії полягає у представленні унікальних наукових розвідок на тему історії та діяльності “Янівського табору” і “Пересильної тюрми 25” у Львові. Обидві теми замовчувались у радянський період та лише зараз починають наповну досліджуватись українськими науковцями. Подібні незручні території є в кожному населеному пункті України. Розмова щодо належної меморіалізації цих місць - це насамперед дискусія про формування нової культури/традиції пам'яті в Україні, яка є основою критичного мислення сучасної людини.

Спікери події:

  • Антон Дробович, кандидат філософських наук, голова Українського інституту національної пам'яті
  • Анатолій Подольський, директор Українського центру вивчення історії Голокосту
  • Ольга Гончар, директорка Меморіального музею тоталітарних режимів "Територія Терору" , модераторка
  • Олександр Пагіря - кандидат історичних наук, дослідник, співавтор видання “Табір примусових робіт “Янівська” – індустрія терору” , “Пересильна тюрма № 25”
  • Антон Лягуша, дослідник колективної пам’яті та медіааналітик