Тематична зустріч: «Наш Маріуполь»

Тематична зустріч: «Наш Маріуполь»

3 жовтня 2023 року запрошуємо на тематичну зустріч про минуле та сучасне Маріуполя. Захід відбудеться за участі науковців, краєзнавців, військовослужбовців, зокрема Маріупольської бригади, захисників Маріуполя з Азову та морської піхоти. Початок о 17:00. 

Під час події обговорюватимуть такі питання:

  • Козацька спадщина в історії Маріуполя (Кальміуська паланка, Домаха) боротьба з імперськими міфами щодо походження міста;

  • Маріуполь між козацькою й індустріальною добою. Як виглядав простір міста наприкінці XVIII й до середини XIX століття? 

  • Що для військовослужбовців, які обороняли його з 2014 року, означає Маріуполь, які складнощі виникли при обороні міста 2022 року та перспективи його деокупації. Історії вихідців та захисників Маріуполя допомагають зробити цю історію живою і персоніфікованою.

Запрошені спікери:

  • Брехуненко Віктор, доктор історичних наук., професор, завідувач відділу актової археографії Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. Грушевського НАН України;

  • Вадим Коробка, кандидат історичних наук,  доцент кафедри історії та археології Маріупольського державного університету (Київ);

  • Альона Шідерова, начальниця служби звʼязків з громадськістю 56-ї окремої мотопіхотної Маріупольської бригади;

  • Ігор Гунько «Сток», молодший лейтенант 1-го батальйону  12-ої бригади спеціального призначення «Азов»;

  • Геннадій Дермановський «Тарантул», старший сержант, 503 батальйон морської піхоти (на момент оборони Маріуполя).

Модератор: Іван Стичинський, головний спеціаліст відділу аналізу тоталітарних режимів Українського інституту національної пам'яті.

Вхід за попередньою реєстрацією (кількість місць обмежена).

Місце проведення – Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану (Київ, Майдан Незалежності, 18/2, Будинок профспілок, другий поверх).

Захід відбудеться у змішаному форматі: офлайн та онлайн.

Захід також транслюватиметься на сторінках Інформаційно-виставкового центру Музею Майдану та Українського інституту національної памʼяті у фейсбуці та каналі Інституту на ютубі.

Контактний телефон: +38(067) 96 11 662 Тетяна Бойко.

Зустріч у фейсбуці.