До настінного календаря «Українські жінки ХХ століття» увійшли видатні, але маловідомі українки, чиї ювілеї відзначатимемо у 2020-му.
Одна із засновниць Української гельсінської групи; перша жінка в Австро-Угорщині, яка отримала диплом лікаря; зв’язкова ОУН, що понад дев’ять років пробула в підпіллі; заступниця командира авіаполку спеціального призначення; засновниця жіночих відділів «Карпатської Січі»; вчена-дослідниця геофізики та астрономії, на честь якої названий один із кратерів Венери…
Ці жінки були винятковими в історії України. Кожна з них у різний спосіб вплинула на становлення та розвиток української держави, її культуру, освіту й науку наприкінці ХІХ – ХХ століттях.
«Ми прагнули представити постаті маловідомих жінок, які працювали в різних напрямках суспільного та державного життя. Вони були носіями українства, своїми діями відстоювали українську національну ідею та прагнули створення української держави. Або здійснили вклад у розвиток української науки, культури, освіти чи мали інші визначні досягнення. Настінний календар має стати одним із візуальних елементів у подоланні «невидимості» жінок та їхнього внеску в історичний процес»,– зазначає ініціаторка проєкту, головний спеціаліст Управління популяризаційно-просвітницької роботи Українського інституту національної пам’яті Наталія Слобожаніна
Над проєктом працювали:
Авторка: Наталія Слобожаніна.
Художник: Михайло Дяченко.
Консультанти з одностроїв: Олександр Бондар, Владислав Куценко.
Друк: Ярослав Копаниця.
Завантажити календар для друку