Каталог виставки «Майдан. Простір творчості»

Каталог виставки «Майдан. Простір творчості»

Каталог знайомить з виставкою "Майдан: Простір творчості", яка презентує дипломні та курсові роботи студентів-дизайнерів, створені у майданний навчальний рік.

Ідея створення представлених робіт належить професору, засновнику й керівнику навчально-творчої майстерні графічного дизайну Національної академії образотворчого мистецтва й архітектури Віталію Шості. Він же став куратором виставки.

У розпал революційних подій я запропонував студентам облишити попередні теми й випробувати в дипломних і курсових творах не застосовувану досі методичну концепцію: ідея – єдина: Революція Гідності. А аспектна позиція – на вибір автора. Досліджувалися зображення на стінах, на склі вітрин, на оборонних обладунках, іржавій блясі, брезенті наметів, шматках паперу... Також вирізані, викувані, зварені, склепані, зшиті, збиті об’єкти. І все це – в дивовижній естетиці наївної відвертості, народної справжності, наснаженості й піднесення завдяки творчій самореалізації”, – розповідає Віталій Шостя.

“Майдан: простір творчості” містить 74 планшети:

  • “Карби Майдану” – експериментальний артбук із металу. За концепцією авторки Віри Риліної, проект співвідносить міць і вагу слова з такими ж характеристиками металу;
  • “Автограф Майдану” – серія акцидентних абеток, де авторка Ольга Кисельова використовує прототипи шрифтів, застосовуваних майданівцями в різний спосіб і на різному матеріалі;
  • “Апостоли гідності. Відважний щит України” – серія з 12 плакатів від Марини Шевчук. Вона поєднує, вишиковує стрій щитів – уособлення захисників Майдану поряд зі священними гаслами-посланнями, які були сенсом життя героїчних оборонців;
  • “Це – медіавійна” – серія плакатів Марини Лукашенко. Авторка викриває цинічну політику Росії при використанні інформаційної зброї, яка деформує свідомість населення передусім країни-окупанта.
  • Календарі та плакати на тему Майдану, присвячені російській інформаційній і військовій агресії.

Ідею підтримав Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності та Український інститут національної пам'яті.

«Від самого початку протестів Майдан спалахнув потужною креативною енергією, залучаючи й організовуючи учасників, генеруючи їхню солідарність, створюючи позитивний імідж і налагоджуючи комунікацію із зовнішнім світом. Революційне мистецтво розповідало в дохідливій та переважно невербальній формі про не надто зрозумілі для більшості світової спільноти події в Україні, набуваючи при цьому різних форм і змісту. Драматичний простір палких емоцій та жорстких протистоянь гармонізовували музиканти й співаки, художники й скульптори, дизайнери й фотографи, письменники й поети, танцівники й народні майстри, які вихлюпнули свою позитивну лідерську енергію у фізичний і віртуальний простір Майдану», – зазначив Ігор Пошивайло, генеральний директор Національного музею Революції Гідності.

Завантажити каталог pdf.

Матеріали по темі