Каталог знайомить з виставкою "Майдан: Простір творчості", яка презентує дипломні та курсові роботи студентів-дизайнерів, створені у майданний навчальний рік.
Ідея створення представлених робіт належить професору, засновнику й керівнику навчально-творчої майстерні графічного дизайну Національної академії образотворчого мистецтва й архітектури Віталію Шості. Він же став куратором виставки.
“У розпал революційних подій я запропонував студентам облишити попередні теми й випробувати в дипломних і курсових творах не застосовувану досі методичну концепцію: ідея – єдина: Революція Гідності. А аспектна позиція – на вибір автора. Досліджувалися зображення на стінах, на склі вітрин, на оборонних обладунках, іржавій блясі, брезенті наметів, шматках паперу... Також вирізані, викувані, зварені, склепані, зшиті, збиті об’єкти. І все це – в дивовижній естетиці наївної відвертості, народної справжності, наснаженості й піднесення завдяки творчій самореалізації”, – розповідає Віталій Шостя.
“Майдан: простір творчості” містить 74 планшети:
Ідею підтримав Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності та Український інститут національної пам'яті.
«Від самого початку протестів Майдан спалахнув потужною креативною енергією, залучаючи й організовуючи учасників, генеруючи їхню солідарність, створюючи позитивний імідж і налагоджуючи комунікацію із зовнішнім світом. Революційне мистецтво розповідало в дохідливій та переважно невербальній формі про не надто зрозумілі для більшості світової спільноти події в Україні, набуваючи при цьому різних форм і змісту. Драматичний простір палких емоцій та жорстких протистоянь гармонізовували музиканти й співаки, художники й скульптори, дизайнери й фотографи, письменники й поети, танцівники й народні майстри, які вихлюпнули свою позитивну лідерську енергію у фізичний і віртуальний простір Майдану», – зазначив Ігор Пошивайло, генеральний директор Національного музею Революції Гідності.