1908, 9 березня – в селі Бистрині на Рівненщині народився Тарас Боровець (псевдо – Бульба), військовий діяч українського повстанського руху в часи Другої світової війни.
Тарас Боровець — отаман "Тарас Бульба". м. Березне, серпень 1941 р. Фото: www.istpravda.com.ua
Народився у багатодітній сім’ї. Не маючи змоги навчатись у школі через скрутне матеріальне становище сім’ї, Тарас Боровець наполегливо займався самоосвітою. У 1930 р. служив у польській армії. Разом із друзями заснував підпільне товариство «Українське національне відродження», головним завданням якого було навчання молоді української культури та освіти. За активну громадську позицію Т. Боровця польська влада запроторила у концтабір «Береза Картузька». Відбувши в ньому 9 місяців, він надалі був змушений проживати у Польщі.
Із початком Другої світової війни Тарас Боровець повертається в Україну. Він створює військове формування Український Повстанчий відділ «Поліська Січ». У кінці серпня 1941 року її чисельність були близько 700 вояків (два курені), а у вересні була скорочена до 300-400 вояків.
Боровець організовував та брав участь у військових операціях проти радянських військ у 1941-ому році та проти німців у 1942-43 роках.
Після конфлікту із бандерівцями головна команда «Поліської Січі» змінила назву на Українську народну революційну армію.
У 1943 р. німці заарештували Тараса Бульбу-Боровця і відправили до концтабору Заксенхаузен у Німеччині. Після виходу звідти він жив у Мюнхені. У 1948 р. Т.Боровець переїхав у Канаду.
Помер 15 травня 1981 р. в лікарні м. Нью-Йорк (США).