1904, 5 грудня в селі Веселому на Харківщині в родині фельдшера народився відомий український художник Михайло Дерегус.
Михайло Дерегус. Фото: library.pl.ua
Навчався у Богодухівській гімназії. Згодом вирішив піти учительською кар'єрою, але тяга до малювання взяла гору, тому вступив у Харківський художній інститут. Пізніше він тут викладав, а також - у Харківському художньому училищі.
У 1944-46 роках перебрався до Києва, де очолив Державний музей українського мистецтва, який відновлювався після Дргої світової війни. Потім знову очолив майстерню історико-батального живопису Харківського художнього інституту.
Окремої уваги заслуговують його картини на історичну тематику, шевченкіана, пейзажі та ілюстрації. У 1969 році за створення картин та ілюстрацій на Шевченківські теми, серію живописних і графічних творів «Пісня», «Кам'янець-Подільська фортеця», «Старі верби» був удостоєний Державної премії УРСР імені Тараса Шевченка.
У 1956 році Дерегус повернувся знову до Києва, де вступив у Спілку художників України. З 1962 року очолює майстерню графіки Академії мистецтв СРСР у Києві. Учнями Дерегуса стало кілька поколінь українських художників, серед яких найбільш відомі автор дизайну перших гривень Василь Лопата та ілюстратор Сергій Якутович.
Помер 31 липня 1997 року. Похований на Байковому кладовищі.
У 2019 році одну з вулиць Києва та Богодухова назвали на честь художника.