1981, 24 лютого в Києві народився Володимир Шкіра – підполковник, старший оперуповноважений в особливо важливих справах Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ, учасник російсько-української війни, нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).
У 2000 році закінчив Київський кооперативний економіко-правовий коледж. Згодом пройшов строкову військову службу у Збройних Силах, після чого 4 роки служив в СБУ на посадах сержантського і старшинського складу Служби охорони Апарату Голови СБУ. З вересня 2005 року, уже офіцером, продовжив службу в оперативних підрозділах в Головному управлінні контррозвідки («К») та Департаменті контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки (ДКІБ) СБУ.
З травня 2014 року був старшим оперуповноваженим в особливо важливих справах за рахунок посади консультанта-експерта (з оперативних питань) 3-го відділу 1-го управління ДКІБ СБУ.
У середині червня 2014 року був відряджений в район гори Карачун біля Слов’янська. В межах Плану мирного врегулювання конфлікту на Донбасі було досягнуто домовленостей про двостороннє припинення вогню з 23 до 27 червня, тож українська сторона мала моніторити простір і фіксувати факти порушення перемир’я в районі проведення АТО.
Володимир Шкіра в зоні бойових дій. Фото: memorybook.org.ua
З цією метою 24 червня 2014 року група співробітників СБУ, до складу якої входив підполковник Шкіра, встановила спеціальне телекомунікаційне обладнання на горі Карачун поблизу Слов’янська Донецької області.
Після виконання робіт гелікоптер із групою вирушив до місця постійної дислокації, але через дві хвилини був збитий бойовиками з переносного зенітно-ракетного комплексу. Вертоліт вибухнув у повітрі і впав, палаючий, на землю. Усі дев’ятеро фахівців, які перебували на борту, загинули: командир екіпажу підполковник Андрій Бєлкін, льотчик-штурман капітан Дмитро Шингур, бортовий механік Руслан Мазунов, співробітники СБУ Володимир Шкіра, Ігор Горбенко Олександр Петрищук та Марк Шпак, а також солдат Олексій Волоха та старший солдат Олександр Кондаков.
Похований у Києві на Берковецькому кладовищі. У Володимира залишилася дружина та донька.
Пам'ятний знак на місці загибелі вертольота. Фото: memorybook.org.ua
Посмертно нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня та медаллю ВГО «Країна» «За визволення Слов'янська». На території Академії СБУ відкрито пам'ятник загиблим співробітникам – захисникам України, серед яких Володимир Шкіра. На місці загибелі екіпажу встановлено кам’яний хрест, на якому викарбувано імена загиблих та слова Ліни Костенко із вірша «Крила», та пам'ятник із іменами всіх загиблих.