День військ зв’язку та кібербезпеки ЗСУ

8 серпня відзначають своє професійне свято військові-зв’язківці — День військ зв’язку та кібербезпеки ЗСУ. 


«Вони тягнуть кілометри дротів, крутять антени, виставляють камери. І завжди мають в голові надскладні схеми комунікацій», —

описав будні українських зв'язківців міністр оборони Олексій Резніков у своєму вітанні.
Історія українських військ зв’язку бере початок з 1917 року, коли в Українському генеральному військовому штабі створили відділ зв’язку, який очолив майбутній генерал-хорунжий, а тоді полковник Олександр Козьма. Спеціальні радіотелеграфні сотні в армійських корпусах та відділ зв’язку Генштабу існували й за часів правління Павла Скоропадського. Такий самий відділ був і за часів Директорії. 

У сучасних війнах, коли оперативна обстановка може змінювати дуже швидко, якісний та стабільний зв’язок між підрозділами — це запорука вдалого виконання бойових задач, а відтак і перемоги. 
Але окрім стабільного забезпечення зв’язку на передовій, військові-зв’язківці мають справу з  іншими глобальними викликами часу. Зокрема, з веденням кібервійни. Українські ІТ-фахівці, які також входять до цього виду військ, постійно завдають ударів російським урядовим та пропагандистським онлайн-ресурсам та захищають від російських атак українську мережу. 

Під час сучасної російсько-української війни з’явились і свої герої-зв’яківці. Наприклад, зв’язківиця 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний Яр» Анна Архипова стала прототипом для однієї з фігурок Lego, які втілюють образ українських військовослужбовиць.