1838, 10 січня – в Чернівцях народився Григорій Іванович Воробкевич, поет, молодший брат, соратник і однодумець Сидора Воробкевича – засновника «Руського літературного товариства», редактора журналу «Буковинська зоря» і альманаху «Руська хата".
Походив із священицької родини, що мала румунське і литовське коріння. Навчався в гімназії та духовній семінарії. Прийняв сан священика.
Літературну діяльність розпочав у Львові. Друкувався під псевдонімом Наум Шрам. Писав вірші та поеми на історичну тематику, ліричні поезії, що за формою і настроями були близькі до народних пісень. Виступав проти засилля москвофілів, національного гніту, виховував свідомих українців.
Деякий час обіймав посаду ректора семінарії в Чернівцях. Склав іспити на звання вчителя закону Божого. Заснував читальню в селі Топорівці, мріяв створити сільську крамницю, чому завадила хвороба.
Зіграв важливу роль у громадському та культурному житті Буковини. Сидір Воробкевич так характеризував свого брата: «Пташка, що співала на Буковині задля на ній світання, один з найбільш свідомих українців краю».
Помер 24 листопада 1884-го у Чернівцях.
«Ненадобно хахлам письма,
їх письма нам вадять –
І язик їм вирубати!» –
цареві вни радять.
І так сталось на Вкраїні,
письмо їй забрали, –
Живе слово також вкрадуть,
як ’го ще не вкрали»
Григорій Воробкевич, 1877.