До Дня захисника України Український інститут національної пам’яті відкриє виставку “Воля України або смерть”, присвячену антибільшовицькому повстанському руху, який у 1919-1920 роках охопив майже всі регіони України. Під час відкриття відбудеться церемонія спецпогашення марок з серії “Збройні формації Української революції 1917-1921”.
Коли: вівторок, 13 жовтня, 13:00
Де: Київ, Хрещатик, 22, біля будівлі Головпоштамту
Захід розпочнеться о 13:00 з церемонії спецпогашення марок з серії “Збройні формації Української революції 1917-1921”, яка започаткована, як спільний проєкт Укрпошти та Українського інституту національної пам'яті. У рамках заходу буде представлено та офіційно введено в обіг три поштові марки: “Козак 1-го Українського полку імені Богдана Хмельницького”, “Козак 1-ї Української (Синьожупанної) дивізії”, “Козак Окремого загону Січових Стрільців”. Художник – Володимир Руденко.
Після церемонії спецпогашення, відбудеться відкриття виставки “Воля України або смерть”.
До участі в заході запрошені:
Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики України
Микита Потураєв, голова Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради
Антон Дробович, голова Українського інституту національної пам’яті,
Володимир Тиліщак, заступник голови Українського інституту національної пам’яті, співавтор виставки
Юрій Митрофаненко, історик, дослідник повстанських рухів
Богдан Легоняк, директор краєзнавчого музею села Медведівка, філії Національного історико-культурного заповідника “Чигирин”
Марина Гогуля, голова освітньої ініціативи “Медвин. Повстання”
Юрій Юзич, голова наглядової ради Пласту
Антон Пальчук, молодший сержант, командир відділення в 93 окремій механізованій бригаді "Холодний Яр"
Виставка “Воля України або смерть” – це 15 банерів, що розповідають про передумови антибільшовицьких селянських повстань у 1919-1920 роках, знайомлять із отаманами найбільших повстанських загонів, методами боротьби та так званими повстанськими “республіками”. Зокрема, у виставці йдеться про Медвинське повстання та створення Холодноярської селянської організації, 100-річчя яких відзначаємо цього року.