13 жовтня – відкриття виставки “Воля України або смерть” та спецпогашення марок “Збройні формації Української революції 1917-1921”

13 жовтня – відкриття виставки “Воля України або смерть” та спецпогашення марок “Збройні формації Української революції 1917-1921”

 

До Дня захисника України Український інститут національної пам’яті відкриє виставку “Воля України або смерть”, присвячену антибільшовицькому повстанському руху, який у 1919-1920 роках охопив майже всі регіони України. Під час відкриття відбудеться церемонія спецпогашення марок з серії “Збройні формації Української революції 1917-1921”.

Коли: вівторок, 13 жовтня, 13:00

Де: Київ, Хрещатик, 22, біля будівлі Головпоштамту

Захід розпочнеться о 13:00 з церемонії спецпогашення марок з серії “Збройні формації Української революції 1917-1921”, яка започаткована, як спільний проєкт Укрпошти та Українського інституту національної пам'яті. У рамках заходу буде представлено та офіційно введено в обіг три поштові марки: “Козак 1-го Українського полку імені Богдана Хмельницького”, “Козак 1-ї Української (Синьожупанної) дивізії”, “Козак Окремого загону Січових Стрільців”. Художник – Володимир Руденко.

Після церемонії спецпогашення, відбудеться відкриття виставки “Воля України або смерть”.

До участі в заході запрошені:

  • Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики України

  • Микита Потураєв, голова Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради

  • Антон Дробович, голова Українського інституту національної пам’яті,

  • Володимир Тиліщак, заступник голови Українського інституту національної пам’яті, співавтор виставки

  • Юрій Митрофаненко, історик, дослідник повстанських рухів

  • Богдан Легоняк, директор краєзнавчого музею села Медведівка, філії Національного історико-культурного заповідника “Чигирин”

  • Марина Гогуля, голова освітньої ініціативи “Медвин. Повстання”

  • Юрій Юзич, голова наглядової ради Пласту

  • Антон Пальчук, молодший сержант, командир відділення в 93 окремій механізованій бригаді "Холодний Яр"

Виставка “Воля України або смерть” – це 15 банерів, що розповідають про передумови антибільшовицьких селянських повстань у 1919-1920 роках, знайомлять із отаманами найбільших повстанських загонів, методами боротьби та так званими повстанськими “республіками”. Зокрема, у виставці йдеться про Медвинське повстання та створення Холодноярської селянської організації, 100-річчя яких відзначаємо цього року.