Другий всеукраїнський форум «Сила пам’яті: молодь говорить про Голодомор»

Другий всеукраїнський форум «Сила пам’яті: молодь говорить про Голодомор»

Щороку в четверту суботу листопада запалюємо свічки в пам’ять про жертви Голодомору – геноциду Українського народу. Традиційно в ці дні проводяться меморіальні, поминальні заходи. І це необхідно, однак чи цього достатньо? 2022 року, в день вшанування пам’яті жертв Голодомору, ми знову збираємося разом на Другий всеукраїнський форум «Сила пам’яті: молодь говорить про Голодомор» – для неформальної розмови про сучасні сенси пам’ятання минулого. Сьогодні, в умовах загарбницької імперіалістичної війни Росії проти України нам особливо важливо розуміти, як саме пам'ять про Голодомор робить нас сильнішими. Дискусійна платформа для відвертої розмови між однодумцями й тими, хто має протилежні погляди, – знову в дії.

МИ НЕЗЛАМНІ! ПРИЄДНУЙСЯ 26 ЛИСТОПАДА 2022 РОКУ, 18:00 – 19:30.

Реєструйся, щоб долучитися. 

ПРО ЩО ГОВОРИМО, ДИСКУТУЄМО?

Майже дев'ять років, від 2014-го, Україна перебуває в стані війни з Росією. І дев'ять місяців – в умовах повномасштабного російського вторгнення. Що пов'язує епоху Голодомору з нинішньою російсько-українською війною? Як наші знання та наше розуміння причин і наслідків Голодомору допомагають зрозуміти геноцидну сутність злочину, який нині чинить РФ в Україні?

Світова історія злочинів геноциду свідчить, що пропаганда відіграє важливу роль у готуванні психологічного тла для вчинення злочину. Що спільного між совєтською пропагандою, яка у переддень Голодомору розпалювала ненависть, закликала нищити «куркулів» і «петлюрівців» – та нинішньою російською пропагандою, що поширює мову ненависті, заперечує існування України як держави й закликає вбивати українців як «нацистів»? Як розпізнати та протидіяти отруті російської пропаганди?

У 1932–1933 роках комуністичний імперський режим свідомо вбив голодом мільйони громадян України – українців, євреїв, поляків, німців та інших. Однак ми пам'ятаємо й про те, що завдяки масовому спротиву й неймовірним стратегіям виживання мільйони людей вижили в ті страшні часи. Ти, попри війну та ворожі ракетні обстріли, продовжуєш роботу й навчання? Зі зброєю в руках борониш Україну? Пережив/пережила окупацію? Тимчасово виїхав/виїхала за кордон, але не втрачаєш зв'язок з Україною? Став/стала свідком проявів солідарності й милосердя? Поділись своєю історією, яка надихатиме стати сильнішим у воєнному сьогоденні!   

ХТО МОЖЕ ПРИЄДНАТИСЯ ДО РОЗМОВИ?

Ти можеш стати учасником діалогу, якщо тобі вже виповнилось 14 років.

Організатори:

  • Український інститут національної пам’яті;
  • Міністерство освіти і науки України;
  • Український науково-дослідний та освітній центр вивчення Голодомору (HREC in Ukraine);
  • Науково-освітній консорціум вивчення Голодомору (HREC) при Канадському інституті український студій університету Альберти.

Всеукраїнський форум «Сила пам’яті: молодь говорить про Голодомор» – проєкт, започаткований 2021 року Українським інститутом національної пам’яті, Міністерством освіти і науки України, Українським науково-дослідним та освітнім центром вивчення Голодомору (HREC in Ukraine) за підтримки Науково-освітнього консорціуму вивчення Голодомору (HREC) при Канадському інституті українських студій Альбертського університету. Проєкт є частиною Міжнародної гуманітарно-просвітницької програми «ГОЛОДОМОР: ПАМ'ЯТЬ В ІМ'Я МАЙБУТТЯ», мета якої –  системна реалізація наукових, просвітницьких і соціальних проєктів, спрямованих на збереження пам’яті про Голодомор – геноцид Українського народу й формування на цій основі в молоді поваги до людської гідності й головного людського права – права на життя.

Матеріали по темі