25 лютого відомий дослідник Гарвардського інституту українознавства Генадь Побережний запрошує усіх на публічну лекцію «Рафаїл Лемкін та колоніяльний вимір совєцького геноциду в Україні». Йтиметься про явище геноциду, яке зазвичай називають «злочином злочинів» або «проявом людської нелюдяности».
Як науковий термін слово «геноцид» першим увів в обіг науковець і правник Рафаїл Лемкін. Саме він домігся в 1948 році ухвалення міжнародної Конвенції «Про запобігання та покарання злочину геноциду», чітко визначив його саме як колоніяльний злочин нищення культурного розмаїття людства.
Коли: вівторок, 25 лютого, початок о 18:00
Де: офіс Програми імені Фулбрайта в Україні (вул. Еспланадна, офіс 904, м. Палац Спорту).
Вхід вільний, але потрібно заповнити реєстраційну форму: https://cutt.ly/frA92XM
Мова заходу – українська.
Організатор події: Fulbright Ukraine
Про спікера:
Генадь Побережний є асоційованим дослідником Гарвардського інституту українознавства, де він працював головним картографом розділу «Великий голод» для електронного атласу України (http://gis.huri.harvard.edu/historical-atlas/the-great-famine.html). Він бере участь в низці наукових проєктів, пов'язаних з геноцидознавством: редагує український переклад книги колеґи Даґласа Ирвіна-Еріксона про Рафаїла Лемкіна та його концепцію геноциду, вивчає колекцію архівних матеріялів Лемкіна, працює над власною книгою про совєцьку політику геноциду в Україні.
Доктор Побережний є випускником Ратґерського університету, де він скінчив маґістратуру та докторантуру в галузях географії, політології та ґлобальних студій (під орудою Олександра Мотиля) і викладав курси з політичної географії світу і порівняльної політології пост-комуністичних суспільств Східної Європи. Наразі є запрошеним професором політології в Українському вільному університеті в Мюнхені, ФРН, та стипендіатом Fulbright U.S. Scholar Program 2019-2020 в Україні.