Онлайн-дискусія «Совєцький геноцид в Україні: Голодомор, депортації, репресії»

Онлайн-дискусія «Совєцький геноцид в Україні: Голодомор, депортації, репресії»

14 травня 2020 року відбудеться онлайн-дискусія «Совєцький геноцид в Україні: Голодомор, депортації, репресії». Захід організовано в межах циклу публічних лекцій професора Генадя Побережного.

Щороку в третю неділю травня Україна вшановує пам'ять жертв політичних репресій. Напередодні УІНП організовує онлайн дискусію з Генадем Побережним «Совєцький геноцид в Україні: Голодомор, депортації, репресії». Під час дискусії міркуватимемо про те, що є складовим совєцького геноциду в Україні – Голодомор, репресії чи інші чинники? Чи був Голодомор «геноцидом у геноциді»? Чому після Голодомору виникла нова хвиля терору? Чи закінчився геноцид після смерті Сталіна?

Де: трансляція відбудеться на сторінці Українського інституту національної пам’яті у Фейсбуці.

Коли: четвер, 14 травня, 15:00.

Організатори: Український інститут національної пам’яті, Програма імені Фулбрайта в Україні.

Довідково: Генадь Побережний (poberezny@fas.harvard.edu) є асоційованим дослідником Гарвардського інституту українознавства, де він працював головним картографом розділу «Великий голод» для електронного атласу України. Він бере участь в низці наукових проєктів, пов’язаних з геноцидознавством: редагує український переклад книги свого колеґи Даґласа Ирвина-Еріксона про Рафаїла Лемкіна та його концепцію геноциду, вивчає колекцію архівних матеріялів Лемкіна, а також працює над власною книгою про совєцьку політику геноциду в Україні. Доктор Побережний є випускником Ратґерського університету, де він закінчив маґістратуру та докторантуру в галузях географії, політології та ґлобальних студій (під орудою Олександра Мотиля) та викладав курси з політичної географії світу і порівняльної політології пост-комуністичних суспільств Східної Європи. Наразі є запрошеним професором політології в Українському вільному університеті в Мюнхені, ФРН, та стипендіатом Fulbright U.S. Scholar Program 2019-2020 в Україні.