Презентація документального видання “Пересильна тюрма №25 у Львові”

26 листопада на онлайн-платформі Zoom відбудеться презентація документального видання “Пересильна тюрма №25 у Львові” за участі авторів та авторок, а також партнера видання – Українського інституту національної пам’яті.

Початок о 12:00.

Посилання на презентацію: https://us02web.zoom.us/j/83696450073. Також пряма трансляція відбудеться на сторінці Меморіального музею тоталітарних режимів "Територія терору" у фейсбуці.

Пересильна тюрма розташовувалась у львівській дільниці Підзамче у 1944-1955 роках. Основною її функцією було короткочасне утримання в’язнів та організація їхнього транспортування до виправних колоній, виправно-трудових таборів або інших тюрем. Станом на 1947 рік таких тюрем у системі ГУГЛАГу було 57 – найвідоміші розташовувались на території Росії. Щодо України, то найбільша установа цього типу була розташована у Львові – вона стала місцем концентрації в’язнів з шести областей Західної України. Це радянські та німецькі військовослужбовці, учасники українського та польського підпілля, особи, засуджені за кримінальні та побутові злочини. Українці, поляки, росіяни, євреї, білоруси, вірмени… У стінах “пересилки” одночасно могли перебувати від 3 до 6 тисяч осіб.  Всього ж з 1944 по 1953 року було депортовано близько 210 тисяч осіб з території Західної України. 

Сьогодні на цьому місці розташовані поліклініка, приватні структури, а також музей “Територія терору”, який цього року започатковує розмову про місце, що довгий час було поза пам’яттю Львова та України. Документальне видання розповідає не тільки історію пересильної тюрми, але й людей, чия доля була пов’язана з цим трагічним місцем. 

Під час презентації ми поговоримо про особливості роботи над виданням, карантинні виклики, архівну роботу та про усноісторичні джерела дослідження.

Проєкт реалізований за підтримки Українського інституту національної пам'яті. 

Учасники презентації:

  • Антон Дробович, голова Українського інституту національної пам’яті
  • Ольга Гончар, директорка Меморіального музею тоталітарних режимів “Територія терору”, координаторка проєкту
  • Олександр Пагіря, кандидат історичних наук, науковий співробітник музею “Територія терору”, один з авторів видання
  • Юрій Коденко, науковий співробітник музею “Територія терору”
  • Анна Яценко, культурология, упорядниця видання
  • Андрій Усач, історик, співатор

Детальніша інформація за номером +38 099 666 19 48 (Дарія Кінзер).

Матеріали по темі