Презентація видання “Пересильна тюрма 25 у Львові”

Презентація видання “Пересильна тюрма 25 у Львові”

У межах Форуму Видавців у Львові відбудеться презентація видання Меморіального музею тоталітарних режимів “Територія терору”  “Пересильна тюрма №25 у Львові”, яке було створено за підтримки Українського інституту національної пам'яті. 

Де:  Меморіальний музей тоталітарних режимів “Територія терору”, Львів, проспект В'ячеслава Чорновола, 45Г, барак №2

Коли: субота, 18 вересня, 18:00

Пересильна тюрма розташовувалась у львівській дільниці Підзамче у 1944-1955 роках. Основною її функцією було короткочасне утримання в’язнів та організація їхнього подальшого транспортування до виправних колоній, виправно-трудових таборів або інших тюрем. Станом на 1947 рік таких тюрем у системі ГУЛАГ-у було 57 - найвідоміші розташовувались на території Росії. Щодо України, то найбільша установа цього типу були розташована у Львові - вона стала місцем концентрації в’язнів з шести областей Західної України. Це - радянські та німецькі військовослужбовці, учасники українського та польського підпілля, особи, засуджені за кримінальні та побутові злочини. Українці, поляки, росіяни, євреї, білоруси, вірмени… У стінах “пересилки” одночасно могли перебувати від 3 до 6 тисяч осіб. Всього ж з 1944 по 1953 року було депортовано близько 210 тисяч осіб з територій Західної України.

Сьогодні на цьому місці розташовані поліклініка, приватні структури, а також музей “Територія Терору”, який цього року започатковує розмову про місце, що довгий час було поза пам’яттю Львова та України. Документальне видання розповідає не тільки історію Пересильної тюрми, але й людей, чия доля була пов’язана з цим трагічним місцем.

Під час презентації ми поговоримо про особливості роботи над виданням, карантинні виклики, архівну роботу та про усноісторичні джерела дослідження.

Учасники та учасниці презентації:

  • Ольга Гончар - директорка Меморіального музею тоталітарних режимів "Територія Терору"
  • Антон Дробович - голова Українського інституту національної пам'яті
  • Олександр Пагіря - кандидат історичних наук, дослідник, співавтор видання “Табір примусових робіт “Янівська” – індустрія терору” , “Пересильна тюрма № 25”
  • Христина Рутар - молодша наукова співробітниця та координаторка усноісторичного проєкту #непочуті, менеджерка міжнародних проєктів
  • Юрій Коденко - науковий співробітник Меморіального музею тоталітарних режимів "Територія Терору"

З усіма питаннями, будь ласка, звертайтесь за номером телефону: +380996661948 Дарія Кінзер, завідувачка інформаційним сектором музею