Митрополит Василь Липківський належить до кола українських достойників, які своїм подвижницьким життям, невпинною працею і словом підтримували українців у роки найскладніших випробувань, наснажуючи на духовну опірність злу, закликаючи захищати український простір від деструктивних і антилюдських практик. Проповіді Митрополита УАПЦ Василя Липківського, спрямовані на возвеличення національної гідності, протистояння духовного і морального закріпачення громадян, мають потужне антиімперське начало, помічне як у боротьбі з радянським тоталітаризмом, так і сучасним рашизмом.
Митрополит Київський і всієї України Василь (в миру: Василь Костянтинович Липківський) народився 19 березня 1864 року в с. Попудня (нині – Черкаської обл.). Його становлення й зростання як душпастиря, полеміста і церковного лідера припало на роки Української революції 1917-1921 років. Василь Липківський увійшов у національну історію як реформатор української православної церкви, оборонець української мови, захисник прав вірян. Розстріляний за вироком «трійки» НКВС 27 листопада 1937 року. Канонізований ІІІ-м помісним Собором УАПЦ 1997 року.
Говоритимемо:
До участі запрошені:
Модератор: співробітник Українського інституту національної памʼяті, історик Іван Стичинський.
Час проведення: 19 березня, 17:00.
Місце проведення: Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану (Київ, майдан Незалежності 18/2, Будинок профспілок).
Вхід вільний за попередньою реєстрацією: https://forms.gle/
У разі повітряної тривоги найближче укриття поруч – станція метро Майдан Незалежності.
Організатори: Український інститут національної пам’яті, Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили», Національний меморіальний
комплекс Героїв Небесної Сотні - Музей Революції Гідності.