Український інститут національної памʼяті спільно з Національним музеєм історії України відкриють у Києві виставку про символи, культурні артефакти і традиції, які сучасна Україна успадкувала від Русі.
Локація: Київ, простір поруч з Головпоштамтом (вул. Хрещатик, 22).
Дата відкриття: 26 серпня, о 12:00.
На відкриття виставки запрошені:
Ростислав Карандєєв, т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики України;
Антон Дробович, Голова Українського інституту національної пам’яті;
Федір Андрощук, генеральний директор Національного музею історії України;
В’ячеслав Корнієнко, заступник генерального директора з наукової роботи Національного заповідника «Софія Київська».
Озираючись на нашу історію, ми бачимо, як різні періоди, фактори та впливи формували нас тими, ким ми є сьогодні. Одним із них є спадок Русі.
Державний герб, кольори державного прапора, сучасна національна валюта, окремі культурні феномени і навіть символи, до яких звертаються підрозділи Збройних сил, сягають корінням середньовіччя.
Як би сучасна Росія не намагалася привласнити спадок Русі – він виразно оприявлений в українській культурі. Як саме – розповідає банерна виставка Українського інституту національної памʼяті та Національного музею історії України.
«Ми створювали цей проєкт, щоб нагадати: джерела української ідентичності в середньовічній Русі, українці є спадкоємцями слави Володимирового Тризуба. Завдяки співпраці із Національним музеєм історії України фахівцями інших музейних та архівних установ, на стендах представлені музейні артефакти, які унаочнують нашу тисячолітню історію», – коментує автор ідеї виставки, заступник голови УІНП Володимир Тиліщак.
Запрошуємо на відкриття всіх охочих. Виставка експонуватиметься упродовж трьох місяців.
У разі повітряної тривоги найближче укриття – метро Майдан Незалежності.
Для коментарів: +38 (096) 248 31 71
Автори текстів: Ганна Байкєніч, Віталій Бака, Наталя Позняк-Хоменко, Наталя Слобожаніна, Іван Стичинський, Марія Тахтаулова, Володимир Тиліщак, Вікторія Яременко.
Дизайн: Олександр Остапенко.
Організатори: Український інститут національної пам’яті, Національний музей історії України.
Партнери: Національний заповідник «Софія Київська», Інститут рукопису Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського.