25 травня нижня палата парламенту Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії – Палата громад 25 травня 2023 року одноголосно ухвалила рішення про визнання Голодомору 1932–1933 років геноцидом українського народу.
«Голод мав штучний характер і був результатом радянської політики примусової колективізації, яку в 1932 році розпочав радянський лідер Йосип Сталін», – йдеться у звіті, підготовленому для дебатів у Палаті громад, які передували визнанню.
Депутатка Консервативної партії Полін Летхем, яка представляла документ у Палаті громад, зауважила, що визнання Голодомору геноцидом є виявом солідарності з українським народом і сигналом, що голод не можна використовувати як засіб ведення війни.
«Вітаю історичне рішення Палати громад британського парламенту про визнання Голодомору 1932–1933 років геноцидом українського народу. Ще один потужний голос у відновленні історичної справедливості та увічненні памʼяті мільйонів закатованих голодом українців. Світ єднається задля встановлення правди!», – заявив Президент України Володимир Зеленський.
Станом на 26 травня 2023 року Голодомор визнали геноцидом парламенти 25 держав: Австралії, Бельгії, Болгарії, Великої Британії, Грузії, Еквадору, Естонії, Ісландії, Канади, Колумбії, Латвії, Литви, Мексики, Молдови, Німеччини, Парагваю, Перу, Польщі, Португалії, Румунії, Словенії, США, Угорщини, Франції та Чехії.
Також геноцидну природу Голодомору визнали Римо-Католицька Церква та Константинопольська Православна Церква.
Довідково
У 1932–1933 роках штучний масовий голод в Україні організувало керівництво СРСР, щоб загнати українських селян у колгоспи та зламати національний опір. По-справжньому шлях до ширшого дослідження та публічної пам’яті про геноцид українців був відкритий лише з розпадом Радянського Союзу. У вересні 1993-го, на 60-ті роковини Голодомору, в Україні вперше на державному рівні вшанували його жертв. Український парламент у 2002 році постановою, а у 2006-му законом визнав Голодомор 1932–1933 років геноцидом українців.
Масштаб брехні та фальсифікацій комуністичного тоталітарного режиму був настільки великим, що науковці все ще не можуть назвати точної кількості вбитих – в академічних дискусіях називають цифри жертв від 4 до 10 мільйонів осіб. Детальніше про це читайте в інформаційних матеріалах.