Парламент Словаччини визнав Голодомор геноцидом українського народу 

Парламент Словаччини визнав Голодомор геноцидом українського народу 

20 червня Національна Рада Словацької Республіки визнала Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу. 

У ухваленій резолюції йдеться, що парламент Словаччини «визнає Голодомор, як штучно створений голод на Україні 1932-1933 роках організований радянський режим чолі з Йосифом Віссаріоновичем Сталіним задля геноциду українського народу, як окремої групи».

Також словацькі депутати висловили солідарність з українськими народом, який котрий постраждав внаслідок цієї трагедії та рішуче засудив «сучасний російський режим, який здійснює маніпуляції з історичною пам’яттю про Голодомор». 

«Вдячний парламенту Словаччини за визнання Голодомору 1932–1933 років геноцидом українського народу. Своєчасне рішення, вагомий внесок у відновлення історичної справедливості та вшанування мільйонів невинних жертв»,подякував парламенту Словаччини Президент України Володимир Зеленський.

Станом на 23 червня 2023 року Голодомор визнали геноцидом парламенти 27 держав: Австралії, Бельгії, Болгарії, Великої Британії, Грузії, Еквадору, Естонії, Ісландії, Канади, Колумбії, Латвії, Литви, Люксембургу, Мексики, Молдови, Німеччини, Парагваю, Перу, Польщі, Португалії, Румунії, Словенії, Словаччини, США, Угорщини, Франції та Чехії. 

Також геноцидну природу Голодомору визнали Римо-Католицька Церква та Константинопольська Православна Церква.

Довідково 

У 1932–1933 роках штучний масовий голод в Україні організувало керівництво СРСР, щоб загнати українських селян у колгоспи та зламати національний опір. По-справжньому шлях до ширшого дослідження та публічної пам’яті про геноцид українців був відкритий лише з розпадом Радянського Союзу. У вересні 1993-го, на 60-ті роковини Голодомору, в Україні вперше на державному рівні вшанували його жертв. Український парламент у 2002 році постановою, а у 2006-му законом визнав Голодомор 1932–1933 років геноцидом українців. 

Масштаб брехні та фальсифікацій комуністичного тоталітарного режиму був настільки великим, що науковці все ще не можуть назвати точної кількості вбитих – в академічних дискусіях називають цифри жертв від 4 до 10 мільйонів осіб. Детальніше про це читайте в інформаційних матеріалах.