Сьогодні у Києві презентують книгу спогадів військових капеланів

Сьогодні у Києві презентують книгу спогадів військових капеланів

Сьогодні, 5 грудня, о 18:30  відбудеться презентація нового і  надзвичайно важливого видання Українського інституту національної пам’яті «Капелани. На службі Богу і Україні».

Місце проведення – актова зала Київської православної богословської академії (вул. Трьохсвятительська, 8, територія Михайлівського Золотоверхого монастиря).

Цього дня у відкритті заходу візьмуть участь:

 • Предстоятель Православної церкви України, Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній (запрошено);

 • Митрополит Іоан, Голова Синодального управління військового духовенства Православної церкви України, автор переднього слова до видання;

 • Андрій Зелінський, герой книги, заступник Керівника Департаменту військового капеланства, священик Української греко-католицької церкви, який став першим військовим капеланом при штабі АТО;

 • Василь Хіміч, герой книги, секретар Ради у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України; старший військовий капелан Всеукраїнського союзу церков євангельських християн-баптистів;

 • Аліна Шпак, Перший заступник Голови Українського інститут національної пам’яті;

 • Тетяна Ковтунович, укладачка збірника, координаторка усноісторичних проектів Українського інституту національної пам’яті.

В обговоренні та презентації видання візьмуть участь герої книги:

 • Андрій Зелінський – капелан, Українська греко-католицька церква;

 • Омелян Білик – капелан, Православна церква України;

 • Михайло Бучак – капелан, Православна церква України;

 • Олександр Вронський – капелан, Православна церква України;

 • Володимир Гладковський – капелан, Православна церква України;

 • Дмитро Каран – капелан, заступник Голови СУВД, Православна церква України;

 • Олег Дядюсь (Ігумен Макарій) – капелан, Православна церква України;

 • Дмитро Поворотний – капелан, Православна церква України;

 • Андрій Полухін – капелан, Всеукраїнський союз церков євангельських християн-баптистів;

 • Максим Стрихар – капелан, Православна церква України;

 • Модератор – Тетяна Ковтунович.

Книга «Капелани. На службі Богу і Україні» містить спогади військових капеланів різних конфесій, які від початку війни на сході України здійснювали душпастирське служіння серед українських воїнів. 

До нового видання увійшли спогади 13 капеланів ПЦУ, трьох військових священиків УГКЦ, трьох капеланів-протестантів, двох представників РКЦ, одного служителя Мусульманської релігійної громади «Милість» і одного – Житомирської єврейської месіанської общини. Серед оповідачів є дві жінки-капелани. 

Четверо героїв книги – Юрій Казміренко, Іван Ісайович, Василь Хіміч, Павло Гончарук  – є лауреатами міжнародної відзнаки імені отця Омеляна Ковча, видатного українського гуманіста, військового капелана, Священномученика Української греко-католицької церкви, пам’яті якого і присвячено це видання.

Переднім словом до книги стала стаття, що народилася у результаті розмови з Головою Синодального управління військового духовенства Православної церкви України Митрополитом Іоаном. У ній окреслено особливості роботи з підготовки священиків до служіння у війську під час війни та створення мережі військових капеланів у Православній церкві України, представників якої в українському війську від 2014 року і дотепер налічується найбільше.

Спогади військових капеланів, що увійшли до книжки, було записано з травня 2018 до червня 2019 року в межах проекту Українського інституту національної пам’яті «Усна історія АТО». Загалом у проекті взяли участь 35 військових капеланів, кожен з яких розповів власну історію служіння в цій неоголошеній війні.

Свідчення, які не увійшли до видання, зберігаються в електронному архіві усної історії Українського інституту національної пам’яті і в майбутньому будуть відкриті для ознайомлення.

Укладачі книги – співробітниці Українського інституту національної пам’яті Тетяна Ковтунович і Тетяна Привалко.

Вхід вільний, але потрібна попередня реєстрація - http://bit.ly/34s1pFs.

З уривками спогадів капеланів можна ознайомитися на сторінці події у Фейсбуку за посиланням - https://www.facebook.com/events/536007953909944/.

Захід організовано: Українським інститутом національної пам’яті та Синодальним управлінням військового духовенства Православної церкви України.