Співробітниця УІНП представила роль меморіалізації в контексті правосуддя перехідного періоду для керівного складу держслужбовців

Співробітниця УІНП представила роль меморіалізації в контексті правосуддя перехідного періоду для керівного складу держслужбовців

26 червня 2025 року відбулося навчання для державних службовців категорії «А» за програмою підвищення кваліфікації «Правосуддя перехідного періоду: стратегії ефективного впровадження». 

У ньому взяли участь т.в.о. голови УІНП Юлія Гнатюк та начальниця Управління забезпечення реалізації політики національної пам’яті в регіонах та підвідомчих установ Олена Охрімчук

«Нам важливо вшановувати і загиблих захисників і захисниць, і всіх жертв і потерпілих від війни, а також зберегти і передати нашим дітям пам’ять про те, за що ми боремося і який відчайдушний спротив чинимо споконвічному підступному ворогу», – сказала у вітальному слові т.в.о. голови Юлія Гнатюк.

Своєю чергою Олена Охрімчук розкрила тему фіксації і документування подій російсько-української війни для увічнення і збереження пам’яті. 

Наголосивши, що меморіалізація є важливою невід’ємною частиною транзитивного правосуддя, співробітниця УІНП акцентувала на актуальності і невідкладності роботи в цій сфері, адже саме гідне вшанування внеску кожного і кожної у спротив російській збройній агресії гуртує українців і спроможне зміцнити національну єдність Українського народу утвердити почуття справедливості і сталого миру.

Насамкінець Олена Охрімчук представила ініціативи Інституту щодо меморіалізації захисників і захисниць України, цивільних учасників, жертв, місця і події російсько-української війни, популяризації досвіду національного спротиву та героїзму, а також проєкти, що сприяють виробленню нової культури пам’яті.