Тест «Український державник: до 150-річчя від народження гетьмана Павла Скоропадського»

Тест «Український державник: до 150-річчя від народження гетьмана Павла Скоропадського»

Українська Держава гетьмана Павла Скоропадського проіснувала трохи більше семи місяців. В історії України вона лишилася часом відносної стабільності і великих перспектив, яким так і не судилося бути реалізованими. Причиною стали і розходження інтересів українських селян, які складали більшість населення України, та інтересів великих землевласників, що прагнули повернути свої статки; і політичні протиріччя, характерні для тогочасної України; і залежність від зовнішньої підтримки та інтереси союзників, які суперечили інтересам простих українців. Через це навколо постаті Павла Скоропадського досі точаться палкі історичні дискусії з приводу того, що було б, якби…

Однак, історія не має умовного способу, і гетьман Павло Скоропадський зіграв у ній свою роль: був таким, як був, і зробив саме те, що зробив. А як добре ви знаєте життя і діяльність Павла Скоропадського? 

Перевіримо?

1

Павло Скоропадський був прямим нащадком відомого українського гетьмана. Якого саме?

2

Першою мовою, якою почав говорити Павло, була…

3

Сусідом родини Скоропадських у Тростянці був відомий український художник, який увічнив портрет Павлика з мамою і братом, і взагалі, як згадував гетьман, «переписав усю нашу сім’ю». Як звали художника?

4

За сімейною традицією Павло обрав кар’єру військового. Який навчальний заклад він закінчив?

5

З початком російсько-японської війни Павло Скоропадський подав рапорт із проханням перевести його на фронт у діючу армію. Де він воював?

6

У жовтні 1917 року на з'їзді Вільного козацтва в Чигирині делегати від п'яти українських губерній і Кубані обрали Скоропадського…

7

29 квітня 1918 року в Києві Всеукраїнський з'їзд хліборобів одностайно закликав проголосити Павла Скоропадського Гетьманом України. З’їзд відбувався у відомому київському цирку Петра Крутикова «Нірро Palaсе». Що зараз розміщене на тому місці?

8
Відоме фото, де Павло Скоропадський з почтом стоїть на порозі будинку, де нині розташовується Український інститут національної пам’яті. Що тоді було у цьому приміщенні?

Відоме фото, де Павло Скоропадський з почтом стоїть на порозі будинку, де нині розташовується Український інститут національної пам’яті. Що тоді було у цьому приміщенні?

9

У вересні 1918 року Скоропадський здійснив єдиний офіційний закордонний візит як очільник Української Держави. Куди він поїхав?

10

За часів Української Держави запрацювала Українська академія наук у Києві. Хто був першим її президентом?

11

За часів гетьмана Скоропадського було відкрито 150 українських гімназій і 2 державні українські університети – у Києві та…

12

Який документ, підписаний Скоропадським, став формальною причиною для початку антигетьманського повстання?

13

На еміграції Павло Скоропадський повернувся в політику, ставши членом Ради присяжних Українського союзу хліборобів-державників. Одним із засновників УСХД був відомий філософ і соціолог, теоретик українського консерватизму…

14

У 1926 році завдяки зусиллям Скоропадського за підтримки уряду Німеччини постав Український науковий інститут при Берлінському університеті. Хто його очолив?

15

Що стало причиною смерті Павла Скоропадського?

Інші тести