Тест «Український державник: до 150-річчя від народження гетьмана Павла Скоропадського»
Тест «Український державник: до 150-річчя від народження гетьмана Павла Скоропадського»
Українська Держава гетьмана Павла Скоропадського проіснувала трохи більше семи місяців. В історії України вона лишилася часом відносної стабільності і великих перспектив, яким так і не судилося бути реалізованими. Причиною стали і розходження інтересів українських селян, які складали більшість населення України, та інтересів великих землевласників, що прагнули повернути свої статки; і політичні протиріччя, характерні для тогочасної України; і залежність від зовнішньої підтримки та інтереси союзників, які суперечили інтересам простих українців. Через це навколо постаті Павла Скоропадського досі точаться палкі історичні дискусії з приводу того, що було б, якби…
Однак, історія не має умовного способу, і гетьман Павло Скоропадський зіграв у ній свою роль: був таким, як був, і зробив саме те, що зробив. А як добре ви знаєте життя і діяльність Павла Скоропадського?
Перевіримо?
1
Павло Скоропадський був прямим нащадком відомого українського гетьмана. Якого саме?
2
Першою мовою, якою почав говорити Павло, була…
3
Сусідом родини Скоропадських у Тростянці був відомий український художник, який увічнив портрет Павлика з мамою і братом, і взагалі, як згадував гетьман, «переписав усю нашу сім’ю». Як звали художника?
4
За сімейною традицією Павло обрав кар’єру військового. Який навчальний заклад він закінчив?
5
З початком російсько-японської війни Павло Скоропадський подав рапорт із проханням перевести його на фронт у діючу армію. Де він воював?
6
У жовтні 1917 року на з'їзді Вільного козацтва в Чигирині делегати від п'яти українських губерній і Кубані обрали Скоропадського…
7
29 квітня 1918 року в Києві Всеукраїнський з'їзд хліборобів одностайно закликав проголосити Павла Скоропадського Гетьманом України. З’їзд відбувався у відомому київському цирку Петра Крутикова «Нірро Palaсе». Що зараз розміщене на тому місці?
8
Відоме фото, де Павло Скоропадський з почтом стоїть на порозі будинку, де нині розташовується Український інститут національної пам’яті. Що тоді було у цьому приміщенні?
9
У вересні 1918 року Скоропадський здійснив єдиний офіційний закордонний візит як очільник Української Держави. Куди він поїхав?
10
За часів Української Держави запрацювала Українська академія наук у Києві. Хто був першим її президентом?
11
За часів гетьмана Скоропадського було відкрито 150 українських гімназій і 2 державні українські університети – у Києві та…
12
Який документ, підписаний Скоропадським, став формальною причиною для початку антигетьманського повстання?
13
На еміграції Павло Скоропадський повернувся в політику, ставши членом Ради присяжних Українського союзу хліборобів-державників. Одним із засновників УСХД був відомий філософ і соціолог, теоретик українського консерватизму…
14
У 1926 році завдяки зусиллям Скоропадського за підтримки уряду Німеччини постав Український науковий інститут при Берлінському університеті. Хто його очолив?
15
Що стало причиною смерті Павла Скоропадського?
Інші тести
Упс!
В часи, коли відкрито стільки історичних джерел і про гетьмана Скоропадського з нагоди 150-річчя з дня його народження не висловлюється тільки лінивий, дивно бачити таку байдужість до знання своєї історії. Це щось із розряду «какаяразніца», яка не раз ставала вироком для українців. Від цієї позиції треба відмовлятися, а тому – Гугл вам у допомогу. Можна почати – з інформаційних матеріалів УІНП.
Непогано.
І все ж, схоже, ви досі знаєте українську історію переважно зі сторінок радянських підручників, де було багато міфів і дуже мало історичної правди. Зокрема, і про часи Української Держави та діяльність гетьмана Скоропадського. Це треба виправляти. На сайті УІНП та інших ресурсах нині є багато цікавої і правдивої інформації про ті часи. Як писав Тарас Шевченко: «Учітеся, брати мої, думайте, читайте!».
Чудово!
Ви добре знаєте нашу історію часів Української революції 1917-1921 років. Але, схоже, Ви не схвалюєте політику Гетьмана і стоїте на боці українських селян, які його не дуже шанували, чи палких прибічників УНР, які були до Скоропадського в непримиренній опозиції. Історія всіх розсудить. Єдине, що беззаперечно – ми маємо знати свою історію і враховувати помилки наших попередників.
Блискуче!
Ви прекрасно орієнтуєтеся в біографії Павла Скоропадського та особливостях непростих часів, у яких йому довелося діяти. Можливо, Ви навіть є його прихильником і так само вважаєте, що Україна пішла б зовсім іншим шляхом, якби йому вдалося реалізувати всі його проєкти. На жаль, історія не має умовного способу. Єдине, що ми можемо – знати свою історію і враховувати помилки наших попередників.