Радянський час

Добірка складається зі спогадів про життя за радянського ладу. Вона включає розповіді й про повсякдення, і про певні історичні події (Голодомор, Другу світову війну, український визвольний рух, Кенгірське повстання, Чорнобильську катастрофу тощо). Станом на липень 2024 року добірка налічує 390 інтерв’ю. Це записи, проведені працівниками Інституту, та ті, що приймаються від приватних дослідників, інших організацій, установ.

Зокрема, громадська організація «Центр досліджень визвольного руху» передала до УІНП понад 120 записів свідчень про український визвольний рух. Ці записи проводилися на початку 2000-х років і в Україні, і за кордоном.

25 відеоінтерв’ю передав режисер-документаліст Олександр Рябокрис. У них ідеться про український визвольний рух, Кенгірське повстання, боротьбу шістдесятників, події Революції гідності.

Учитель Пирогівської школи (Полтавська область) Олександр Матвієць передав 50 інтерв’ю, записаних у 2003–2012 роках. Це спогади людей, що пережили Голодомор, нацистську окупацію, а також розповіді, повʼязані з життям та історією краю.

Автори документального фільму «Депортація 44–46» (ТОВ «Анімаційна студія «УМ-Груп») передали 35 відеоматеріалів про депортації 1944–1946 років з території сучасної південно-східної Польщі до Української Радянської Соціалістичної Республіки. Спогади записував Тарас Лазер спільно з науковим консультантом Романом Кабачієм.

У добірці також є 8  інтерв’ю, записаних у 2015–2016 роках вінницькою дослідницею Оксаною Романюк, про розвиток бібліотечної справи на Вінниччині.

Аварії на Чорнобильській АЕС присвячені інтерв'ю, проведені дослідницею Наталею Лещенко (4) та кінорежисером Юрієм Речинським (14). 

Тематичні колекції:

Голодомор

Друга світова війна

Український визвольний рух

Кенгірське повстання

Радянський час

Чорнобильська катастрофа