Результати обговорення законопроєкту «Про засади державної політики національної пам'яті Українського народу»

ЗВІТ

про результати електронних консультацій з громадськістю щодо проєкту Закону України

«Про засади державної політики національної пам’яті Українського народу»

З метою дотримання вимог абзаців першого-четвертого пункту 17 Порядку проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2010 року № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики», та пунктів 1 і 2 параграфа 42 Регламенту Кабінету Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 2007 року № 950, Українським інститутом національної пам’яті було винесено для проведення електронних консультацій з громадськістю проєкт Закону України «Про засади державної політики національної пам’яті Українського народу», для забезпечення вивчення та врахування думки громадськості щодо зазначеного проєкту Закону.

Метою прийняття проєкту Закону є комплексне законодавче врегулювання питань формування та реалізації державної політики національної пам’яті Українського народу, визначення її основних принципів та завдань, повноважень та основних напрямів діяльності суб’єктів політики національної пам’яті.

Проєкт акта розроблено Українським інститутом національної пам’яті відповідно до доручення Прем’єр-міністра України від 27 лютого 2023 р. № 4260/2/1-23 на виконання Плану організації підготовки проектів актів та виконання інших завдань, необхідних для  забезпечення реалізації Плану законопроектної роботи Верховної Ради України на 2023 рік, затвердженого постановою Верховної Ради України від 7 лютого 2023 р. № 2910-IX.

Українським інститутом національної пам’яті 03.01.2024 на своєму офіційному вебсайті у розділі «Електронні консультації з громадськістю» було розміщено повідомлення про проведення електронних консультацій з громадськістю, проєкт Закону, порівняльну таблицю та пояснювальну записку до нього. Відповідне повідомлення також було розміщено у розділі «Новини».

Також відповідні матеріали були розміщені на вебсайті «Громадянське суспільство і влада».

Проведення електронних консультацій з громадськістю щодо зазначеного проєкту Закону України відбувалось до 01 лютого включно. На електронну адресу  uinp@memory.gov.ua надійшло 22 пропозиції від 5 фізичних та юридичних осіб, також одну пропозицію було надано в телефонному режимі. Відтак всього надійшло 23 пропозиції від 6 фізичних та юридичних осіб. А саме, свої пропозиції надали: Благодійний фонд «Вільні та щасливі»; Галузевий державний архів Українського інституту національної пам’яті; Пансик Максим Михайлович; Косюр Григорій Михайлович, засновник Рівненської міської громадської ветеранської організації «Товариство Холмщина»; Мізерна Вікторія Петрівна; Вільчинський Петро Якович.

Пропозиції стосувалися:

- удосконалення понятійно-термінологічного апарату законопроєкту;

- законодавчого врегулювання окремих питань увічнення пам’яті та місць пам’яті;

- проведення комеморативних заходів;

- конкретизації повноважень та основних напрямів діяльності громадських об’єднань як суб’єктів політики національної пам’яті тощо.

Зазначені пропозиції були детально проаналізовані. Всього було враховано вісім пропозицій, враховано частково – чотири, враховано редакційно – одну, і відхилено – десять пропозицій.

Детальну інформацію про стан врахування зауважень та пропозицій  до проєкту Закону з відповідними обґрунтуваннями наведено в таблиці (додається).

таблиця

завантажити