Міжрелігійний молитовний захід на вшанування пам'яті жертв політичних репресій комуністичного режиму

19 травня 2024 року в Україні відзначають День пам’яті жертв політичних репресій, вшановуючи усіх постраждалих від комуністичного тоталітарного режиму.

Для громадян, які в цей день відвідають Міжнародний меморіал жертв політичних репресій 1937 – 1941 років для вшанування пам’яті невинно убієнних, вхід на територію буде відкритий з 12:30.

О 13:00 відбудеться презентація виставки «Розстріляна палітра» (біля Центрального входу в Заповідник).

О 14:00 заплановано проведення Міжрелігійного молитовного заходу на вшанування жертв комунізму за участю церков, духовних лідерів релігійних організацій, церков, представників громадськості.

У Міжрелігійному молитовному заході візьмуть участь представники церков та релігійних організацій, учасники Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій.

Також у заході візьмуть участь представники органів влади, громадськість:

Ростислав Карандєєв, т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики України;

Віктор Єленський, Голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті

Антон Дробович, голова Українського інституту національної пам’яті,

Андрій Шевченко, представник Світового конгресу українців.

Локація: біля Міжнародного меморіалу жертв тоталітаризму  1937-1941 рр. (м. Київ, Броварський проспект, урочище Биківня).

День пам’яті жертв політичних репресій — щорічний національний пам’ятний день в Україні, що припадає на третю неділю травня. Відзначається згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року на вшанування десятків тисяч людей, розстріляних комуністичним режимом, сотень тисяч кинутих у в’язниці й табори, на заслання чи примусове психіатричне лікування. Кількість цих мучеників Україні досі неможливо підрахувати.

У разі оголошення повітряної тривоги відвідувачів просимо скористатися найближчими укриттями (підземні переходи по Броварському проспекту, Биківня – 2, Биківня – 3).

Захід організовується Українським інститутом національної пам’яті, Державною службою України з етнополітики та свободи совісті, Національним історико-меморіальним заповідником «Биківнянські могили», Світовим Конґресом Українців. 

Довідково. Виставка «Розстріляна палітра» висвітлює масові політичні репресії у мистецькому середовищі та знайомить із творчими здобутками і долями окремих представників образотворчого мистецтва, розстріляних упродовж 1937-1938 років у Києві та похованих на території таємної спецділянки у Биківнянському лісі. 8 інформаційних стендів розповідають про життєвий шлях Михайла Бойчука, Софії Налепинської, Івана Падалки, Василя Седляра, Івана Липківського, Миколи Івасюка, Володимира Гагенмейстера, Костянтина Кржемінського, Миколи Касперовича, їх мистецькі ідеї та внесок в українську культуру. Відвідувачі виставки також дізнаються, що стало підставою для арештів митців, хто допитував художників і як з них «витискали» свідчення, хто опікувався посмертною реабілітацією, що сталося із їхньою творчою спадщиною.