Презентація соціологічного дослідження зробленого на замовлення Українського інституту національної пам'яті

Запрошуємо усіх зацікавлених на публічну презентацію соціологічного дослідження зробленого на замовлення Українського інституту національної пам'яті, щодо рівня обізнаності громадян України у історії країни та їх ставлення до окремих історичних постатей та подій. 

Коли: 25 жовтня 2024 рік, 10:00

Де: «Укрінформ»

До участі у презентації запрошені:

  • Антон Дробович, Голова Українського інституту національної пам’яті
  • Денис Денисенко, соціолог, засновник ТОВ «Оперативна соціологія»
  • Владислава Зновяк, аналітикиня Фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва»
  • Роман Лозинський, народний депутат України, перший заступник голови Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування
  • Олександр Зінченко, історик, публіцист, автор проєктів Суспільного мовлення, співзасновник сайту «Історична правда»

У липні–вересні 2024 року компанія «Оперативна соціологія» проводила на замовлення Українського інституту національної пам’яті соціологічне дослідження з метою з’ясування рівня обізнаності громадян України щодо історії країни, а також їх ставлення до подій і постатей історії України та державної політики у сфері відновлення і збереження національної пам’яті.

У межах реалізації соціологічного дослідження було проведене загальнонаціональне репрезентативне опитування методом телефонного інтерв’ю (САТІ). Польовий етап відбувався у серпні.

Географія дослідження: вся Україна (окрім тимчасово неконтрольованої території України). 

Вибіркова сукупність кількісного дослідження є репрезентативною для дорослого населення України (віком від 18 років) за основними соціально-демографічними характеристиками (статтю, віком, типом населеного пункту) і регіональним розподілом. Було опитано 2 004 респонденти. Також було проведено пезентативне опитування методом телефонного інтерв’ю (САТІ) в містах Києві, Львові, Дніпрі, Одесі по 250 респондентів у кожному.

З'ясовували, зокрема, такі питання, як меморіалізація сучасної війни та участь у комеморативних практиках, ставлення до історичних постатей, підтримка дій держави у сфері відновлення та збереження національної пам’яті за останні 10 років, джерела отримання історичної інформації, ставлення до декомунізації та деколонізації, в тому числі до перейменування населених пунктів та вулиць та інші.