27 жовтня о 12:30 Центр досліджень визвольного руху спільно з Українським інститутом національної пам’яті проведуть круглий стіл, де обговорять соціологічне та наукове дослідження про знання та сприйняття діяльності Української повстанської армії та Романа Шухевича. Дослідження створені в рамках проєкту «Досьє Шухевича: пропаганда, стереотипи, дезінформація» за підтримки Українського культурного фонду.
Учасники:
Локація: Українське національне інформаційне агентство «Укрінформ» (м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16) наживо та онлайн на платформах Укрінформу.
Соціологічне опитування провели Фонд «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва та Київський міжнародний інститут соціології протягом вересня-жовтня 2023 року. Наскільки українці знають про УПА та Романа Шухевича? Чи все ще стійки совєтські міфи про українську боротьбу? Що думають про внесок УПА у Другій світовій війні та яким має бути вшанування Романа Шухевича сьогодні.
Аналітичний звіт «Справа Романа Шухевича: політична міфологія у дослідженнях науковців» підготувала докторка філософії Олеся Ісаюк. Вона показує приклади впливу сформованих совєтською пропагандою міфів та стереотипів на тексти сучасних західних дослідників біографії Романа Шухевича та історії українського визвольного руху. Також д-р Ісаюк проаналізувала історію формування негативного стереотипу, не оминаючи ролі спецслужб СРСР та Росії у його творенні та підтримуванні.
Організатори круглого столу: Центр досліджень визвольного руху, Український інститут національної пам’яті, УКРІНФОРМ.
Для участі просимо заповнити реєстраційну форму
Довідково.
Центр досліджень визвольного руху за підтримки Українського культурного фонду працює над проєктом «Досьє Шухевича: пропаганда, стереотипи, дезінформація», що руйнує міфи про генерала УПА. Зокрема, скоро можна буде побачити виставку, яку команда створить за результатами проєкту.
Проєкт створено за підтримки Українського культурного фонду.
Український культурний фонд — державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно чинного законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України. Підтримка проектів Українським культурним фондом здійснюється на конкурсних засадах.