«Чому боялися Романа Шухевича?». УІНП організував публічну дискусію до роковин смерті очільника УПА

«Чому боялися Романа Шухевича?». УІНП організував публічну дискусію до роковин смерті очільника УПА

Український інститут національної пам'яті організував публічну дискусію присвячену постаті очільника УПА, генерал-хорнужого Романа Шухевича. Захід відбувся в Українському кризовому медіа центрі та був приурочений до 75-х роковин загибелі Шухевича. 

Директор Недержавного аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень» та військовослужбовець Юрій Сиротюк розповів, що намагається проводити лекції побратимам, тому що дуже важливо – мотивувати і розказувати про те покоління, що боролося в набагато гірших умовах. І боролося, знаючи, що вони приречені, однак ніхто з них зброї не складав.

«Війна, яку ми ведемо проти нашого вічного ворога, це та сама війна з тим самим ворогом, яку вів Роман Шухевич. Наші солдати не просто носять червоно-чорні шеврони. Ми про це говоримо. Люди питають», – зазначив Сиротюк.

Декан історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка та офіцер ЗСУ Іван Патриляк зазначив, що в історії кожного народу є ключові фігури, які до певної міри своїм життям, своєю боротьбою і своєю смертю окреслюють рамки історичної епохи. На думку Патриляка в українській історії таким став Роман Шухевич.

Головний редактор тижневика ОУН (б) «Шлях перемоги» Віктор Рог зауважив, що Шухевич вам можливість бути успішним у польському чи еміграційному суспільстві, однак свідомо обрав шлях борця за незалежність. 

«Чи була би ОУН і повстанська армія без Шухевича? Напевно, що би була б. Але чи була б вона саме такою – однозначно ні. Сьогодні ми вшановуємо його пам’ять не лише тому, що Шухевич загинув, а тому, що він для нас є прикладом, і може навіть саме сьогодні більше ніж коли-небудь», резюмував Рог. 

Докладніше можна дізнатись про захід з відео на ютуб-каналі Українського кризового медіа центру.