У Луцьку відкрилась виставка про рух опору на Волині у 40-50-х рр.

У Луцьку відкрилась виставка про рух опору на Волині у 40-50-х рр.

24 жовтня у Волинському краєзнавчому музеї відбулась презентація виставки «Волинь, де зродилася УПА». Це спільний проєкт Українського інституту національної пам'яті та Волинського краєзнавчого музею. На 15 виставкових банерах представлена історія розгортання українського визвольного руху на Волині, керівників ОУН, командирів УПА, бої повстанців з нацистськими окупантами та радянськими силовиками.

«Ця виставка присвячена для навчальних закладів, має регіональний характер. На ній відвідувачі можуть довідатить про діяльність УПА на Волині. Заплановано, що виставка буде їздити по області.  Там міститься інформація, якої немає в підручниках», - коментує співробітниця Інституту Леся Бондарук.

Виставку із фондів Волинського краєзнавчого музею доповнили колекцією матеріалів українського визвольного руху: листівками УПА, зразками зброї та одягу. Серед них – оригінальний автопортрет художника Ніла Хасевича, що експонувався лише на час відкриття виставки.

Захід відвідав заступник голови Волинської обласної ради Григорій Пустовіт. Він поділився власним досвід про те, як відроджувалась історія УПА на Волині на початку незалежності.

Директор Департаменту культури, молоді та спорту Волинської ОДА Олександр Хвіщук подякував науковцям за роботу, підкреслив важливість національно-патріотичного виховання молоді за допомогою виставкових проєктів.

Відкриття виставки відвідали нащадки воїнів УПА, котрі ділились з присутніми своїми родинними спогадами, а також представники молодіжних та громадських організацій Луцька.

Директорка музею Оксана Важатко подякувала присутнім та зазначила, що виставка діятиме до кінця року, а далі експонуватиметься в інших районах та установах області.

Захід завершився екскурсією та переглядом документального фільму про Ніла Хасевича.

Над створенням виставки працювали: кандидати історичних наук Леся Бондарук, Богдан Зек, Людмила Пінчук, історик-краєзнавець Ігор Марчук, кандидат філософських наук Олена Охрімчук. Дизайн – художниці Вікторії Федини.