До Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя запрошуємо на відкриття в центрі Києва виставки про історію спротиву та Віртуальний музей російської агресії.
Відкриття відбудеться 25 лютого, о 14:00, на виставкових конструкціях Українського інституту національної пам’яті на Майдані Незалежності (вул. Хрещатик, 22, поруч із Головпоштамтом).
Експозиція розповість 10 історій спротиву окупації в Криму у різних сферах. Зокрема, йдеться про опір російській агресії з боку громадських активістів, військових, діячів освіти, духовенства. Крізь призму опису подій з 2014 року і по сьогодні виставка системно розкриє феномен спротиву, який триває й досі.
Інший тематичний фокус експозиції – це презентація вебпорталу Віртуальний музей російської агресії. Вебпортал є унікальним цифровим інструментом доступу до фактів про агресію Російської Федерації проти України, починаючи з 2014 року. Наразі на порталі працює тематичний блок, присвячений окупації Кримського півострова, який містить документи, фото, відео, свідчення та аналітику. Вся викладена українською та англійською мовою інформація базується на перевірених джерелах. Проєкт акумулює результати роботи великої кількості організацій та активістів, які багато років поспіль фіксували факти про події війни та окупації, надає платформу для систематизації і викладу цієї інформації у форматі, доступному для різних аудиторій.
Саме Віртуальний музей російської агресії є джерелом частини історій спротиву, представлених на виставці.
До участі у відкритті запрошені:
Просимо представників ЗМІ акредитуватися на захід за посиланням.
26 лютого в Україні відзначають День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Пам’ятна дата встановлена в 2020 році Указом Президента України Володимира Зеленського №58/2020.
Проєкт «Віртуальний музей російської агресії» реалізується Українським інститутом національної пам’яті у співпраці з Представництвом Президента України в Автономній Республіці Крим, Офісом Генерального прокурора, Прокуратурою Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, громадською організацією «Центр дослідження безпекового середовища «ПРОМЕТЕЙ», Донецькою обласною прокуратурою, Луганською обласною прокуратурою, Донецькою обласною державною адміністрацією, Луганською обласною державною адміністрацією, громадською організацією «Регіональний центр прав людини» за підтримки Міжнародного фонду «ВІДРОДЖЕННЯ». До роботи над проєктом долучилися близько 20 авторитетних українських неурядових організацій.