Заходи до Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя (пресконференція)

Представництво Президента України в АР Крим/Офіс Кримської Платформи спільно з партнерами організовує низку заходів, а також розробило візуальний стиль до Дня спротиву окупації Криму та Севастополя, який відзначається щорічно 26 лютого.

Детально про ці заходи та спільні плани органів влади й неурядових організацій розкажуть на пресконференції:

21 лютого (понеділок), 13:30;

інформаційне агентство «Інтерфакс-Україна» (Київ, Рейтарська 8/5-А).

Зокрема, з 22 по 24 лютого у Львові пройдуть Дні Криму, що передбачатимуть мистецькі заходи, важливі дискусії, покази фільмів та обговорення. А також у Києві, на виставкових конструкціях Українського інституту національної пам’яті поруч із Головпоштамтом на вул. Хрещатик, відбудеться відкриття виставки про Віртуальний музей російської агресії. 26 лютого пройде тригодинний захід – «Телемарафон до Дня спротиву окупації» на майданчику та у партнерстві з телеканалом «ДОМ» з ретрансляцією на інші канали, а в соціальних мережах Представництво/Офіс Кримської платформи вже запустило інформаційну кампанію #ОбличчяСпротиву.

Про ці та інші заходи, інформаційні кампанії тощо у понеділок, 21 лютого, розкажуть докладніше спікери:

  • Таміла Ташева – заступниця Постійного Представника Президента України в Автономній Республіці Крим;

  • Антон Дробович – голова Українського інституту національної памʼяті;

  • Юлія Островська – генеральний директор ДП «Мультимедійна платформа іномовлення України», від телеканалу «ДОМ»;

  • Тетяна Печончик – голова правління Центру прав людини ZMINA.

Довідково:

26 лютого – День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Він був запроваджений Указом Президента України №58/2020 від 26 лютого 2020 року.

Цього дня у 2014 році у Сімферополі під будинком Верховної Ради АР Крим відбувся організований Меджлісом кримськотатарського народу масовий мітинг кримських татар та проукраїнських активістів на підтримку територіальної цілісності України. 

На заклик Меджлісу кримськотатарського народу до заходу долучилися тисячі активістів і небайдужих громадян. Того дня у мирний спосіб українцям вдалося не допустити позачергового засідання парламенту та перегляду статусу Автономної Республіки Крим у складі України. 

Відтоді для України 26 лютого стало символом опору окупації, яка триває вже майже вісім років.

Спротив розпочався 26 лютого 2014 року і триває досі!

Основний меседж Дня спротиву окупації Криму та Севастополя у 2022 році – «Спротив триває!».

Контакт для зв’язку: Євген Бондаренко – +38050 633 22 09, press.mpuinarcrimea@gmail.com, відділ інформаційного забезпечення Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим.