15 липня в межах загальноукраїнського телемарафону «Єдині новини» відбувся спецефір до Дня Української Державності. Український інститут національної пам'яті долучився до підготовки телепрограми. Співведучим виступив голова Інституту Олександр Алфьоров.
Центральною темою спецефіру стала історія нашої державності від часів Київської Русі до сучасної України. Ведучі та запрошені експерти обговорили практичні приклади тисячолітньої тяглості наших традицій, культури й символів.
«Україна не народилася в XX столітті. Нас не створив Ленін. Нам понад півтори тисячі років. Від Русі до Української Народної Республіки, від УНР до Незалежності, від Незалежності до цього дня», – резюмував голова УІНП Олександр Алфьоров.
Іншою важливою темою програми було привласнення Росією українського історичного спадку, її спроби переписати історію для власних політичних цілей. Особливу увагу експерти приділили спробам вкрасти історію та символіку Русі.
«Мені здається, що ми маємо використовувати це слово – Русь. Ми маємо підкреслювати, що росіяни його вкрали, але ми також маємо показувати всі щаблі й всі кроки утворення нашої державності», – наголосив український філософ, публіцист і спеціаліст з феноменології Вахтанг Кебуладзе.
Також було обговорено поширені історичні міфи про Україну та методи боротьби з ними. Зокрема було викрито створені росіянами пропагандистські наративи про «Україну як частину Росії» й «братні народи».
«Я сподіваюся, зараз в українців уже стало значно менше таких міфів, поширених російською і совєтською пропагандою. Але наш ворог продовжує їх розповсюджувати. Він продовжує наполягати на своєму, причому абсолютно негнучко і дуже примітивно. Насамперед на тих міфах, що, мовляв, українців як окремого народу, як нації, не існує, що це просто частина загального російського народу», – підкреслив блогер та історик Владлен Мараєв.
Серед запрошених гостей спецефіру також були шеф-кухар і популяризатор української кухні Євген Клопотенко, старший зберігач фондів відділу Музею Грошей Андрій Бойко та продюсер і популяризатор української історії Акім Галімов.
Подивитись запис спецефіру можна на ютуб-каналі телеканалу «Ми – Україна».