Молитва за загиблими у російсько-українській війні військовослужбовцями протягом 2019 року
Молитва за загиблими у російсько-українській війні військовослужбовцями протягом 2019 року
На початку кожного місяця Український інститут національної пам’яті запрошує усіх охочих до храму Іоанна Богослова у Михайлівський Золотоверхий монастир на панахиду за українськими вояками, які загинули в боях за незалежність України, та на молитву за перемогу українського війська.
У січні 2020 року відбудеться загальна молитва за всіма загиблими у російсько-українській війні військовослужбовцями протягом 2019 року.
Минулого року 110 бійців нашого війська загинули у боях російсько-української війни. З них - 107 чоловіків і три жінки.
Весь список загиблих у боях героїв та їхні історії у великому матеріалі команди “Новинарні” за лінком.
Молитва відбудеться:
9 січня о 19:00
Храм святого апостола і євангелиста Іоана Богослова
Михайлівський Золотоверхий монастир (вул. Трьохсвятительська, 8)
Нагадаємо також, що у грудні 2019 року бойові втрати Збройних Сил становлять 9 військовослужбовців Збройних Сил України:
Дмитро Каплунов, полковник ЦСО “Альфа. Народився 4 грудня 1980 року. На фронті виконував завдання із контрдиверсійної та контрснайперської боротьби. Посмертно присвоєно звання Героїв України.
Денис Волочаєв, воїн ЦСО “Альфа” СБУ, виконував у зоні АТО/ООС завдання із контрдиверсійної та контрснайперської боротьби. Вже по смерті став полковником і героєм України. Денис Волочаєв народився 23 грудня 1981 року, з Луганська, мешкав у місті Ірпінь під Києвом.
Дмитро Темний, молодший сержант 72-ї окремої механізованої бригади ЗС України Дмитро Темний. Загинув 7 грудня в районі Золотого на Луганщині внаслідок ворожого обстрілу. Дмитрові Темному було 28 років. Родом він із села Малий Бузуків Смілянського району Черкаської області, народився 7 лютого 1991 року. Жив у селі Хацьки Черкаського району. На війну пішов удруге. У воїна залишилися дружина і трирічна донька.
Андрій Войтович, воїн 14-ї механізованої бригади ЗСУ. Загинув 9 грудня близько 22:00 у районі міста Золоте на Луганщині, біля Хутора Вільний, внаслідок підриву на невідомому вибуховому пристрої під час переміщення на позиціях в межах взводно-опорного пункту. Молодший сержант Андрій Войтович народився 1990 року в селі Квітневе Рожищенського району на Волині. Мешкав у Луцьку.
Віктор Пруський, один із трьох воїнів 14-ї “князівської бригади”, які полягли внаслідок підриву біля Хутора Вільний на Луганщині 9 грудня. Народився 26 листопада 1970 року, мешканець міста Рівне. Похований у Рівному на Алеї Героїв Нового кладовища. Залишилися мати й сестра.
Сергій Сирота, третій військовослужбовець 14 омбр імені князя Романа Великого, який загинув від підриву під Хутором Вільний 9 грудня. Також волинянин. Народився 1997 року в селі Щурин Рожищенського район Волинської області. На військовій службі за контрактом – із 2016 року. Залишились мати та двоє братів.
Сергій Михальчук, військовослужбовець Бригади швидкого реагування Національної гвардії України. Поліг унаслідок ворожого обстрілу 14 грудня на Світлодарській дузі, віддав життя, закривши собою побратима. Михальчук народився 27 травня 1998 року в селі Великі Проходи Дергачівського району Харківської області. Підписав контракт з Нацгвардією у 2018 році, після проходження строкової служби. Посада – старший кулеметник 2-го взводу розвідки спецпризначення 4 БрОП НГУ, в/ч 3018 (бригада швидкого реагування).
Василь Лісіцин, старший солдат Василь Лісіцин, відряджений до 28-ї окремої механізованої бригади ЗСУ імені Лицарів Зимового походу. Його життя обірвала куля снайпера російських окупантів 17 грудня в районі Мар’їнки на Донеччині. Василь Лісіцин народився 1 січня 1991 року в місті Кропивницький. Виріс у прийомній родині.
Герман Соловйов, воїн 93-ї окремої механізованої бригади ЗСУ “Холодний Яр”. Герман Соловйов служив на посаді механіка-водія. Соловйов був родом із міста Кам’янське на Дніпропетровщині, народився 29 березня 1994 року. Жив у Дніпрі. У Збройні сили прийшов у вересні 2018-го. У до “холодноярців” приєднався, коли бригада вийшла на Донеччину. Воював у Верхньоторецькому.
Детальніше з біографіями полеглих воїнів можна ознайомитися у статті “Новинарні” за лінком.
По завершенню богослужіння громадськість і ветерани українського війська традиційно запалять лампадки біля Стіни пам’яті загиблих за Україну на Михайлівській площі.
Панахида за загиблими у листопаді відбулася 2 грудня 2019 року.
Ініціаторами панахиди за українськими вояками, які загинули в боях за незалежність України, та молитви за перемогу українського війська є співробітники Українського інституту національної пам’яті Роман Кулик та Павло Подобєд.
Випуск актуальної програми про війну #ФРОНТ на UMN за участі співробітника Українського інституту національної пам'яті Романа Кулика та головного редактора інтернет-видання "Новинарня" Дмитра Лиховія про загиблих військовослужбовців протягом 2019 року.