У Чернігові до Дня пам’яті і примирення нагадали про Українську Другу світову

7 травня у Чернігові в Обласному молодіжному центрі розпочала роботу виставка Українського інституту національної пам’яті «Українська Друга світова». Вона представлена як складова обласної акції до Дня пам’яті та примирення «Пам’ятаємо. Перемагаємо!».

Ініціаторами експонування для учнівській молоді та студентам обласного центру саме цієї виставки разом із дайджест-версією популярного чернігівського документального фільму «Чернігівський рубіж. 1941-1943» виробництва місцевого телеканалу «Дитинець», де одним із експертів виступив співробітник Українського інституту національної пам’яті, були громадська організація «Спілка ветеранів-десантників «Північ» та Чернігівський обласний історичний музей імені Василя Тарновського. Варто нагадати, що у 2015 році музей узяв участь у створенні виставки «Українська Друга світова» і передав Інституту національної пам’яті низку документальних світлин і матеріалів.

Знайомили відвідувачів з експозицією співробітники Українського інституту національної пам’яті. Вони привернули увагу до принципово нових підходів у формуванні державної політики національної пам’яті та поверненні історії власному народу замість міфів комуністичного режиму й сучасного російського імперіалізму.

Так, представник Інституту у Чернігівській області Сергій Бутко зокрема наголосив: «Про Корюківську трагедію, найбільший злочин знищення нацистськими карателями цілого містечка разом із усіма мешканцями в Європі під час Другої світової війни 1939-1945 рр., Україна і світ почали взнавати тільки завдяки незалежній Україні, вперше на державному рівні відбувається вшанування пам’яті жертв».

Сергій Горобець, кандидат історичних наук, співробітник Інституту, зокрема вказав на один із напрямів сучасної інформаційної війни в історії, яку веде Російська Федерація проти України — замовчування або применшування ролі і внеску Українського народу у розгромі нацистської Німеччини: «Чому як за часів існування СРСР, так і в сучасній РФ, і в шкільних підручниках, і в ЗМІ, вперто замовчується, що солдати росіянин Єгоров і грузин Кантарія у 1945 році встановили над рейхстагом прапор перемоги разом із їхнім командиром, українцем із Сумщини Олексієм Берестом? Чому керівництво СРСР за цей подвиг тільки українцю не присвоїло звання героя Радянського Союзу? Мабуть тому, що і Сталін, і Путін приписують перемогу саме російському народу, ігноруючи чи применшуючи внесок інших народів комуністичної імперії».

Організатори, ГО «Спілка ветеранів-десантників «Північ», Чернігівський обласний молодіжний центр, Департамент сім’ї, молоді та спорту Чернігівської облдержадміністрації, у наступних локаціях показали, що українці, які отримали бойовий досвід у війни в Афганістані, та молода генерація гідно прийняли від учасників боротьби з нацизмом і за українську незалежність естафету захисту України від сучасного російського агресора.

Участь у відкритті заходу взяли радник голови Чернігівської облдержадміністрації Володимир Ткач, голова громадської організації «Єдина родина Чернігівщини» Микола Шанський, голова Чернігівської міської організації Української спілки ветеранів Афганістану Анатолій Кирилюк.