15 липня, до Дня Української Державності, в Інформаційно-виставковому центрі Національного музею Революції гідності відкрилась виставка «Скарби державності», яка нагадує про тисячолітню історію тяглості формування української держави.
В основі виставки історичні артефакти, зокрема печатки та матриці, з Музею історичних та культурних реліквій родини Шереметьєвих. Сфрагістична колекція музею одна з найбільших у Європі та світі. Експозиція складається з шести блоків за хронологічним принципом: Київська Русь, Королівство Руське, Велике Князівство Литовське, Гетьманщина і національно-визвольні змагання 1917-1921 років.
«Без держави немає суверенітету, без держави немає єдності, без держави немає ідентичності. Ця виставка – свідчення, не лише для наших іноземних колег та партнерів, про те, що Україна була, є і буде. На жаль, сьогодні, як і впродовж багатьох століть, нам доводиться захищати нашу державність. Це демонстрація тяглості та того, що попри розділеність різними імперіями були символи, які нас об’єднували і допомагали вистояти і перемогти», – заявив міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький. Також міністр подякував Голові УІНП та усім партнерам за організацію виставки.
Голова УІНП Олександр Алфьоров нагадав, що печатка – це знак, який беззаперечно показує тисячолітню тяглість української державності.
«Сьогодні ми бачимо не просто печатки? Це знак. Подібно, як знаком є комаха в бурштині, яка сотні мільйонів років тому застрягла в цій часові капсулі і демонструє нам історію без перекручувань. На цій виставці можна побачити тисячу років української державності на рівні цього беззаперечного джерела, яке проговорює нам, що ми не німі, ми не раби. Ми маємо свою історію та пам’ять», – заявив Алфьоров.
Також Голова УІНП зауважив, що прослідкувавши п’ять історичних періодів української державності на виставці, можна переконатись, що сьогоднішня президентська печатка має тяглість від Русі.
«У 2013 році разом з Юрієм Савчуком була відкрита виставка “Тисяча років української печатки”. Тоді всі посміхались, що які тисяча років можуть бути в України – максимум 25. Завдяки тій виставці можна було переконатись, що українській державності – тисяча років. Я хотів би, що ви подивились на артефакти, які свідчать про безперервний рух та історію нашої держави. Ми були в Європі. Ми засновники багатьох історичних європейських процесів. І це можна побачити на цій виставці», – резюмував Олексій Шереметьєв.
Виставка триватиме з 15 по 20 липня. Для охочих будуть проводитися екскурсії та ознайомлення з артефактами виставки за участі власника колекції, Голови інституту та інших науковців. Реєстрація для відвідин обов’язкова за посиланням.