Вулична виставка «Рашизм – це…» створена спільно Українським інститутом національної пам’яті, Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, а також Національним меморіальним комплексом Героїв Небесної Сотні – Музеєм Революції Гідності, щоби розкрити зміст тієї квазіідеології, яка замішана на суперечливому поєднанні ідей фашизму та більшовизму і під гаслами якої сьогодні російські загарбники вбивають українців.
Неймовірна жорстокість, з якою російські загарбники знищують в Україні все живе, ставить перед нами питання: як зрозуміти те, що відбувається? Як правильно назвати явище, страшними проявами якого стали «Бучанська різанина», місто-цвинтар Маріуполь, могили Ізюму, руїни Сєверодонецька і Волновахи, майже щоденні обстріли Харкова, Одеси, Миколаєва та інших міст і сіл, знищені храми, пограбовані музеї, випалені тисячі гектарів землі, тисячі вбитих, замучених, зґвалтованих, скалічених українців?..
Можливо, згодом у науковому дискурсі з’явиться інший термін, але сьогодні для визначення цього зла найбільш адекватним і справедливим видається слово «рашизм». Це слово поки що не належить до наукового та офіційного дискурсів, але його знає кожен українець.
На 16 стендах виставки «Рашизм – це…» розкриваються питомі ознаки й характерні риси рашизму: культ «скрєп» і культ вождя, імперський реваншизм і «побєдобєсіє», агресивна пропаганда і ксенофобія, а також ті злочини, які здійснюють рашисти.
Над виставкою працювали: Ганна Байкєніч, Віталій Бака, Леся Бондарук, Сергій Горобець, Олександр Городилов, Ігор Каретніков, Максим Майоров, Віталій Огієнко, Олена Охрімчук, Наталя Позняк-Хоменко, Ігор Пошивайло, Ольга Сало, Наталя Слобожаніна, Володимир Тиліщак, Вікторія Яременко. Дизайн: Олег Сідоренко. Редагування: Ірина Буланенко.
Прем'єрне відкриття виставки відбулося 22 вересня у Києві.
Завантажити виставку у якості для друку можна за посиланням.