Виставка «В єдності сила» присвячена Дню Соборності України та відображає історичний шлях українського народу до об’єднання та незалежності. Спочатку створена як візуальна частина інформаційної кампанії, яка трансформувалася в банерну виставку, щоб підкреслити значення соборності в сучасному контексті. Національна єдність є не тільки базовою цінністю громадян країни, а й обов’язковою передумовою успішного спротиву зовнішній агресії. Незалежність і суверенність – запорука існування нації. Втрата незалежності в результаті більшовицької окупації надалі призвела до мільйонних втрат серед українців від Голодомору, репресій та війн.
Сьогодні Україна продовжує боротьбу за незалежність і соборність. Тому соборність залишається на порядку денному національних завдань. Цілісна Україна – це повернення окупованих Криму та деокупація усіх захоплених Росією українських територій.
Виставка відображає знакові події української історії, зокрема:
22 січня 1918 року Четвертим Універсалом Української Центральної Ради було проголошено незалежність Української Народної Республіки.
Акт Злуки 22 січня 1919 року, коли УНР та ЗУНР проголосили об’єднання в єдину державу, демонструючи прагнення українців до єдності та суверенітету. Однак війна стала головною причиною, чому не вдалося реалізувати Акт Злуки, який увінчав соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини – щонайменше з середини XIX століття. А ідея соборності України була ключовою для наступного покоління учасників українського визвольного руху в XX столітті.
За часів радянського тоталітарного режиму проголошення незалежності УНР і День Соборності не відзначалися. Перше масштабне відзначення свята Соборності відбулося 22 січня 1939 року в Карпатській Україні в місті Хусті. Закарпатці нагадали про волю українців про приєднання Закарпаття до Української Народної Республіки зі столицею в Києві, висловлену на з’їзді Всенародних зборів у Хусті 21 січня 1919 року.
21 січня 1990 року в Україні відбулася одна з найбільших у Центрально-Східній Європі масових акцій – «Живий ланцюг» – як символ єдності східних і західних земель України. За неофіційними підрахунками, учасниками «Живого ланцюга» було від одного до трьох мільйонів людей. Узявшись за руки, вони створили безперервний ланцюг від Івано-Франківська через Львів до Києва. Акція засвідчила, що українці подолали страх перед компартією та готові протистояти тоталітарному режимові. Ця подія стала провісником падіння СРСР і відновлення незалежної України.
Саме це ілюструє кожен банер виставки, кожна наведена цитата та історична світлина.
Виставка підготовлена у співпраці Міністерства культури та стратегічних комунікацій, Українського інституту національної пам’яті та Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні - Музею Революції Гідності.
Завантажити електронний варіант виставки «В єдності сила» можна за посиланням.