Виставка до дня пам’яті жертв Голодомору «1932-1933 — 2014-2023»

Виставка до дня пам’яті жертв Голодомору «1932-1933 — 2014-2023»

Партнерський анонс

27 жовтня 16:00 запрошуємо на відкриття виставки, яка присвячена 90-й річниці Голодомору в України «1932-1933 — 2014-2023». Експозиція працюватиме протягом місяця в Музеї книги і друкарства України.

Цей виставковий проєкт – данина пам'яті мільйонів українців, які стали жертвами комуністичного режиму. Це – реакція на те, що відбувається сьогодні. Це – наш внесок в боротьбу, щоби непокаране зло з часом дістало справедливе покарання.

Експозиція складається з окремих розділів, які підготовлені за участі партнерів. Зокрема, виставка пропонує хронологію подій, що охоплюють майже століття – від початку 1900-х років і аж до визнання Голодомору геноцидом у сучасному світі – підготовлено за підтримки Українського інституту національної пам’яті.

У рамках виставки представлена частина Меморіально-освітньої приватної колекції Ділової Ради України-США (U.S. – Ukraine Business Council) «Голодомор: Очима Українських Художників». До експозиції входять роботи митців, що самі або родичі пережили лихі часи Голодомору: авторські ліногравюри Миколи Бондаренка, які стали ілюстрацією до видання «Україна-1933. Кулінарна книга. Пам'ять людська». Викладачі та студенти кафедри технології хлібопекарських і кондитерських виробів Національного університету харчових технологій відтворили «буденні рецепти виживання українців у лихі часи». На відкритті можна буде скуштувати балабушки, половяники, маторжаники, ляпошки, линтуси.

Неповторного українського природного колориту експозиції додала студія декоративного дизайну Олени Шевченко. Зокрема, на виставці представлено живопис, графіка, предмети українського побутового вжитку того періоду, книги, плакати, оригінали робіт Євгенії Сакевич-Даллас та Володимира Куткіна. Відвідувачі матимуть змогу погортати буклет із забороненими й невідомими фото з часів Голодомору від західних журналістів. Видання містить не лише фотокартки, а й історії, як ці плівки вивозили.

На церемонії відкриття відбудеться показ пластичного перформансу творчого об'єднання AMAENTES «Заколисані». Мистецький продукт створений за  підтримки Благодійного фонду Ади Роговцевої і студентів Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого.

Впродовж листопада, в рамках виставки відбуватимуться зустрічі із режисерами фільмів присвячені подіям 1932-1933 років. Зокрема, будуть покази фільмів «Свідок Женя» (реж. Сергій Заболотний) та «Голод 33» (реж. Олесь Янчук).

В  експозиції підготовлена і дитяча програма, до якої включено демонстрація фільму «Червоне намисто» (реж. Тетяна Кондрашевська).

Організатор: Музей книги і друкарства України.

Партнери: Український інститут національної пам'яті, Національний музей Голодомору-геноциду, Музей української діаспори, Київський національний університет культури і мистецтв, Київська організація Національної спілки художників України, Меморіально-освітня приватна колекція Ділової Ради Україна-США, Національний університет харчових технологій. 

Локація: Києво-Печерська лавра, корпус 9, 10, вулиця Лаврська, 9.

Івент у фейсбуці