Подкаст «(На)памʼять»

Подкаст «(На)памʼять»

Український інститут національної памʼяті спільно з Медіацентром Україна запустили подкаст «(На)памʼять». У кожному випуску – розмова з фахівцем чи дослідником про найважливіші тенденції та проєкти у сфері національної памʼяті.

Подкаст виходить кожні два тижні на ютуб-каналах Інституту і Медіацентру Україна та на подкастингових платформах. Щоб слухати, перейдіть за посиланням.


Випуск 1. Що таке національна памʼять

У першому випуску – розмова з головою Українського інституту національної памʼяті Антоном Дробовичем.

У подкасті говорили про больові точки історичної памʼяті українців; подолання колоніальної спадщини та повʼязані з цим виклики; памʼять про сучасну війну та Національне військове меморіальне кладовище.

Випуск 2. Мілітарна історія України і як її використовувати для перемоги

Гість другого випуску – військовий історик Василь Павлов, який працював над ребрендингом ЗСУ. Він керує експертною групою внутрішніх комунікацій у Міністерстві оборони України.

З подкасту ви дізнаєтеся більше, як змінювалося українське військо; що таке мілітарна історія України; які міфи – популярні, але вже на нас не працюють; чому реконструктори по всьому світу намагаються осягнути мілітарну культуру ЗСУ; та який світовий досвід може бути корисним для нас.

Випуск 3. Колонізація в історії України

Третій випуск присвячений темі колонізації та історії півдня України.

Українці були лише тими, кого колонізували, чи й самі брали участь у колонізаційних процесах? Як на нас вплинула різна, але тривала взаємодія з народами, що населяли степову частину сучасної України і Крим? Як нам осмислювати колонізацію та її значення на тлі деколонізаційних трендів у світі й Україні?

Своєю точкою зору на ці питання поділився історик, сходознавець і тюрколог Олександр Галенко. Він очолював  Інститут сходознавства Національної академії наук, згодом – Центр дослідження цивілізацій Причорномор’я в Інституті історії України НАНУ. Зараз – викладає в українських вишах, перекладає з турецько-османської мови.

 Випуск 4. Як змінилася ідентичність українців за 32 роки

Якими були ідентичність українців та їхнє ставлення до незалежної держави у момент проголошення Україною незалежності в 1991-му? Як ми змінилися за 32 роки? Що вплинуло на ці зміни?

Про це у четвертому випуску подкасту говоримо з  директором Інституту соціології Національної академії наук України Євгеном Головахою.

Щоб слухати випуски, перейдіть за посиланням.